| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, sunt prieetena cu doua fete dar ele de la un timp ma evita si cred ca fac asta pentru ca nu vreau ma ma machieez, k nu vreau sa port tocuri, nu prea sunt asa in pas cu moda. Sunt o fire mai retrasa, nu vad ca ele in baieti viitorii mei iubiti. Nu stiu ce sa fac... imi puteti da niste sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător
| Element25 a răspuns:

Daca nu te accepta asa cum esti nu iti sunt prietene.Un prieten adevarat nu te-ar evita pentru aiureli din astea

5 răspunsuri:
| Alliciaa a răspuns:

Nu te schimba doar pentru ca ele se comporta astahappyPrietenii sunt foarte falsi si rare ori gasesti un prieten adevarat.Lasa-le pe ele, si fii tu insuti.Sunt sigura ca vei gasi o prietena adevarata candva, la fel de bine poti sa te imprietenesti cu cineva care are o fire ca a ta.
Uite, eu in clasa a 8 a aveam in clasa niste colege,cu care mi-am dorit sa fiu prietena,dar ele se machiau si umblau doar dupa baieti,erau genu "lasa scoala,hai in club",nu am putut fi mai mult decat colege pentru ca, nu eram ca ele.
La banchet, m-am machiat prima data.iti spun sincer si chiar nu mint,nu ma recunoscut nimeni,nici macar diriginata mea,toata lumea ma intreba cine sunt, pe cand ele erau ca in fiecare zi, nimic nou.
Fa o schimbare pentru ceva special.nu doar ca sa fii prietena cu ele.
Pupici.Si fii tu insuti!

| madutsa_5595 a răspuns (pentru Alliciaa):

Multumeesc! >big grin

| Alliciaa a răspuns (pentru madutsa_5595):

Nu a-i pentru ce :*

| Pufuletsiii a răspuns:

Incearca sa ai mai mult tupeu, curaj.
Spunele ca tu nu stii atat de multe lucruri ca si ele, spune-le sa te invete cate ceva, sa umbli pe tocuri sa te machiez, mai intoarce si tu capul dupa vreun baiat. Si dupa aia puteti sa iesiti si voi la un suc intr-un mall sau undeva, asa nu te vor mai evita

| madutsa_5595 a răspuns (pentru Pufuletsiii):

Faza e ca eu nu vreau sa fiu asa