| AlexandraDianca a întrebat:

Am o problema urgenta! Imi place mult de un baiat de varsta mea! S i lui ii placea de mine acum cam un an si eram buni prieteni, dar nu impreuna. Azi am jucat un joc si mi-a zis ca nu ii place de mine ci de o alta fata. Ea este cam rea si ei se bat in fiecare zi dar ea il uraste pe el. Cand am auzit am crezut ca in acl moment e sfarsitul lumii si am plans toata ziua! puteti, va rog, sa imi dati niste sfaturi? dar nu pot renunta la el, mi-e prea greu! Va rog mult, ajutati-ma! Merci mult!

4 răspunsuri:
| lecsy a răspuns:

In viata mai pirzi cate o persoana pe drum. Daca lui chiar ii place de fata aceea asta e. Tu incerca sa vorbesti cu el si sa ii dai de inteles ca nu iti convine situatia asta.Probabil o sa te inteleaga daca nu iti zic sigur o sa gasesti alt baiat.Si s-ar putea sa se intoarca roata

| がさいゆの a răspuns:

Pai nu se poate interveni intr-o dragoste adevarata.Se poate sa il urasti si sa te intrebi zi de zi:de ce il iubesc? Dar sa lasam toate astea la o parte.Intreaba-l de ce o iubeste pe ea, gaseste motive serioase si dupa spune-i cat de mulr il iubesti.Bafta!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa astepti, pana se plictisesc ei de,, harjoneala,,. Daca esti in apropiere, ai sansa sa-si indrepte atentia spre tine.Intre timp cere-i o carte de care ai avea(sau nu)nevoie, mai cere-i parerea in anumite privinte, sau roaga-l sa te insoteasca undeva.Fa-i cadou un fular, de Craciun.Cauta sa ai mereu o cale de dialog cu el, dar fara sa dai impresia ca vrei sa te bagi intre ei.Cand va face diferenta intre comportamentul tau si al ei, sper sa ai castig de cauza.Bafta.

| AlexandraDianca explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri! Toate au fost perfecte! Mie chiar greu sa aleg si raspunsul castigator! Merci mult!