| antoniaidk a întrebat:

Buna,TPU.Am o problemca cam ....delicata..sa spun asa..deci.
Eu aveam un prieten, hai sa-l numim Alex
adica.l-am cunoscut in parc, am tinut legatura etc etc.am fost tot mai buni prieteni, si el tinea la mine, si eu la fel.totul era perfect,absolut perfect, lucruile s-au schimbat, tot mai bune..pana cand am plecat intr-o excursie, la 300 km distanta..cand eram acolo, prietenii mei erau cu el, si mi-au spus ca incepea sa stea foarte mult cu o alta fata.nu m-am panicat, aveam incredere..pana cand aparent, cica devenea serioasa treaba cu fata aia(sa-i spunem mara).am vorbit cu el, el nega tot..si credeam ca ma minte.am lasat-o balta, pana cand mi-a scris iar....atunci el tot incerca sa-mi recastige increderea, imi spune lucruri frumoase, eu i-am spus ca sunt vrajeli..si de atunci, s-a suparat si se poarta foarte urat, doar ca sa imi dau seama ca am gresit..si regret, si stiu ca am gresit.dar oricum.el incepe sa se departeze...ma lasa mereu cu seen, i-am promis ca n-o sa-l las niciodata, dar el m-a lasat deja. faza e ca tineam la el..il iubeam in ***,imi facea zilele mai frumoase,ma incanta mereu, el nu canta, el facea arta.imi putea face ziua mai buna oricat de trista eram, si de asta ma face sa ma simt si mai prost.am fost mult timp cu el, tineam la el, si el inca tine la mine.
as putea face ceva? imi pare rau..am fost groaznica cu el..nicio persoana nu statea atata cu mine,nu se implica nimeni ca el,doar acum vad eforturile facute de el, a facut multe prostii doar pentru ca eu i-am zis, s-a certat si cu parintii doar ca sa stea cu mine.era in stare sa faca orice...
nu stiu daca mai pot face ceva.
aveti ceva idei sau ar trebui sa las timpul sa isi faca treaba?
dau funda.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa-l lasi o perioada, sa respire, sa ramana doar cu gandurile si amintirile frumoase in legatura cu tine, si sa incerci mai incolo sa-i scrii. Dar sa lasi sa treaca ceva timp, macar vreo 2 saptamani.
Daca tot e rece si distant c tine, atunci lasa-l in pace, vei mai gasi oameni ca el, o sa vezi. happy Am intalnit si eu o persoana de genul acum ceva ani, acum am regasit-o si e schimbata destul de rau, oamenii se schimba si din pacate, orice ai face nu-i poti readuce cum iti doresti.

| antoniaidk explică (pentru Adry05):

Mda... poate ai dreptate.dar e greu, el a fost prima persoana care m-a facut sa ma simt asa...nice.
acum sta cu alte fete, probabil ca sa ma faca sa ma simt prost.

| Aasdfghj a răspuns:

Deci tu ai fost cu tipul asta impreuna? Adica oficial? Daca nu a fost nimic oficial poti sa-ti iei gandul.

| antoniaidk explică (pentru Aasdfghj):

Aparent,da..doar ca nu stiau multi