| InnaArkane a întrebat:

Am primit bani de Craciun de la parinti 200 lei si urmeaza sa mai primescde la bunici. De curand am imprumutat niste carti de la nasa mea, o serie de 7 volume pe care va trebui sa o dau inapoi.Le-am citit de 9 ori pana acum, Faza este ca m-am atasat foarte tare de ele si as vrea sa mi le cumpar de pe un site. Sunt destul de scumpe cartile si cred ca ajung pe la 150 de lei cu ele. Stiu ca suna stupid pentru voi dar pentru mine nu este, obisnuiesc sa ma atasez de carti si imi doresc sa le am in biblioteca..Cum as putea sa o conving pe mama sa ma lase sa le cumpar?

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Trist,inchizi bani in ceva asa de banal, Era cartilor a trecut.Acum totul tine de calculator, un sfat destept? Iale in format de 'notepad' de pe net, si le vei putea citi asa mereu, fara sa se uzeze, le pui pe un stik si cu asta basta happy Sa dai 1 milion jumate pe alea? Sa fim seriosi de bani astia te imbraci.De bani aia te saturi de dulciuri, sau iti iei ceva ce iti doresti in afara de carti happy

| AnnaaaMaria a răspuns:

Păi ar trebui să-i spui să te lase să le cumperi pentru că sunt niște cărți, te ajută să-ți dezvolți vocabularul, să evoluezi și te-ai atașat de ele, îți plac mult și vrei să le recitești. Spune-i că sunt cărți și te ajută mai mult decât alte lucruri pe care le=ai putea achiziționa cu acei bani