| PattyxPaty a întrebat:

Mi-as dori sa imi cumpar un iepure.Cum sa ii conving pe parinti sa ma lase? Dau funda!happy

6 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Daca stai la apartament nu face prostia sa-ti cumperi unul! Nu prea poti, mai ales cand sunt mici, sa-i inveti sa-ti faca nevoile undeva anume.
Daca esti pregatit(a) sa ai grija de un iepure atunci nu ar trebui sa fie greu sa-ti convingi parintii pentru ca iepurii nici nu fac zgomot, nu ai pretentii la mancare, sunt sociabili daca ii cresti de mici, au nevoie doar de o cusca unde sa doarma, eventual cu o gaura in ea ca sa poata iesi cand vor. Cat priveste pretul te sfatuiesc sa nu cumperi de la un petshop pentru ca acolo sunt scumpi si in general sunt deja adulti. Cel mai bine te-a duce sa cauti prin piete.
Daca se ataseaza de cineva, in general nu fug, insa trebuie sa ai grija sa nu iasa din curte. Daca ai pisica s-ar putea sa apuce ceva obiceiuri de la ea laughing

| AtateaConditii a răspuns:

Numai daca stai la casa e recomandat, ei au nevoie de spatiu si iarba. Sa nu il lasi in ploaie, daca manca iarba uda se ingrasa si moare. Fac foarte mult rahat. Despre convins, fa ce le place lor, un masaj, o nota mare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

I ati o pisica, face acelasi lucru si e mult mai usor de intretinut. poti sa ii pui tu urechi daca vrei sa semene cu iepurele.

| YoBuDy a răspuns:

Promite-le ca vei avea grija de el, spune-le ca ti-ai dorit dintotdeauna acel lucru, promite-le ca inveti mai bine, ca ii asculti, ca o sa fii cuminte, pentru ca astea sunt lucrurile care le-ar vrea orice parinte de la copil.

| Elizabethzutzu a răspuns:

Pai spune-le ca vei invata mai bine, sau fa o promisiune.

| bunicutzza a răspuns:

Iepurii fac multa mizerie deci daca stai la bloc te sfatuiesc sa nu. Este greu sa ingrijesti un iepure, stiu ca sunt adorabili dar iti spun ca imediat ce o sa il iei te v-ei plictisi pentru ca nu te poti juca cu ei!happy