| PaulYt_Buzdugan_1987 a întrebat:

Cum cuceresc o fata?
Detalii:am 15 ani sunt in a 8a ea in a7a.Tot etajul stie ca o plac. Fetele spun ca ma place iar baieții ca nu ma place.De cand a aflat ea(mai striga copiii dupa noi)comportamentul ei s-a schimbat.Nu mai iese din clasa...Cum o cuceresc?

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

E greu de cucerit o fata atunci cand colegii afla ca o placi. Cel mai bine ar fi sa iti tii sentimentele doar pentru tine si persoana in cauza fara a-i lasa pe ceilalti sa afle. Copiii sunt foarte rautaciosi cand vine vorba de sentimente. Asta ii descurajeaza pe multi si ii face sa renunte.
Singurul lucru pe care il poti face e sa iti creezi ocazia de a vorbi cu fata departe de ochii celorlalti.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

"Copiii" nu trebuie sa se gandeasca la asa ceva.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

La ce sa nu se gandeasca? La o persoana de sex opus? Chiar daca n-ar trebui, ei se gandesc, inca de mici chiar.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Daca stii sa-i cresti, se gandesc mai putin. Iar daca se gandesc, nu trebuie sa o faca in mod serios, ci ca si cum m-as gandi eu la astronomie. Sub nicio forma permise jocurile de-a relatia, parintii ar trebui sa aiba grija mai mare.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Ce pot face parintii cand copiii sunt indragostiti?

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Nu-i lasa sa fie intr-o "relatie". Daca ma gandesc ce as face eu, imi starnesc imaginatia si imi cresc sansele sa merg jos, deci mai bine nu. As fi mult mai dur cu fiica mea decat cu fiul.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Nu vad cum i-ai putea opri daca se intalnesc la scoala. Nu ai control absolut asupra lor de la o varsta iar cand e vorba de adolescenti aproape nu mai ai control deloc asupra lor.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Daca se vad la scoala, vor vrea si pe afara. Daca iti educi copilul, nu va fi nevoie sa faci politie cu el, va sti ca nu e voie cu asa ceva pana la varsta pe care i-o spui, eu as zice 18.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Ai copii Plato?

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Deocamdata nu.

| Lioana a răspuns (pentru Plato):

Atunci inteleg. E usor sa vorbesti teoretic. Practica ne omoara.

| Plato a răspuns (pentru Lioana):

Nu, cred ca o sa stau sa-mi vad fiica cu gura plina iar eu o sa o sustin. Ma cunosc, n-o sa fie asa.

19 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Scrie-i pe Facebook daca la scoala nu poti da de ea si vorbiti si pe parcurs invit-o pe afara sau ceva

| PaulYt_Buzdugan_1987 explică (pentru Adry05):

Nu mai imi raspunde la mesaje de cand a aflat si ne mai urla si copii prin scoala...

| Adry05 a răspuns (pentru PaulYt_Buzdugan_1987):

Mna atunci las-o in pace sa ramana maicuta daca atat se sclifoseste

| ywar a răspuns:

Cu note bune. Lasa cuceritul.
Si daca nu iese din clasa iei o funie, faci un ochi ca la un lasou si cand ieise din scoala il arunci si o prinzi.
Sau ii spune cineva ca a venit curierul sa-i dea un cadou.

| WaterDrop a răspuns:

Cum sa nu mai iasa din clasa? Nu are si ea nevoie la toaleta? O pandesti pana cand nu se mai poate abtine si trebuie sa mearga la toaleta, iar cand o va face, o prinzi de mana si o tragi repede dupa tine intr-un colt, mai ferit de ochii colegilor si`i spui: "-Daca nu iesi dupa ore cu mine la un suc, te tin aici pana faci pipi pe tine!" zambind larg la ea.

| PaulYt_Buzdugan_1987 explică (pentru WaterDrop):

Pana nu stia nimic in fiecare pauza tot pe hol era.De cand a aflat lunea cealalta nu o mai vad pe hol numai cand merge la magazin sau la toaleta.

| WaterDrop a răspuns (pentru PaulYt_Buzdugan_1987):

Mhm, am inteles. Aplica ce am scris mai sus si apoi mai vorbim happy

| CosminCD a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu ea. Prin orice mijloc. Mai intai, ti-as recomanda, sa ai o discutie virtuala (wazzup, sms, messenger) si sa-i propui o intalnire `face to face`. Cunoaste-o mai intai. Nu uita ca la varsta ta, in clasa a 8-a, lucrurile sunt trecatoare si, uneori, le uiti dupa cativa ani. In fine, incearca sa faci acesti pasi. Succes!