| Kijk a întrebat:

Am sa trec direct la subiect: Nu mai pot sa invat. Cu un an in urma am venit intr-o tara straina si a trebuit sa invat limba. Un an de zile am invatat limba, numai limba fara alte materii (nu a fost foarte greu). Acum sunt intr-o clasa normala si daca trebuie sa invat ceva mi se pare super greu(nu este din cauza limbii), adica chiar nu pot sa ma apuc de invatat macar. Cand eram in Romania nu mergeam niciodata cu lectia neinvatata la scoala, ce se intampla de ce nu mai pot sa invat ca inainte?

Răspuns Câştigător
| fonfulika a răspuns:

Pentru ca ai luat o pauza lunga foarte lunga in care nu ai facut nimic decat o alta limba, creierul sa atrofiat dar nu-ti face griji o sa isi revina incearca ceva usor nu stiu sah dame dupa care incepi sa te mai uiti pe ceva fff simplu la mate dupa incepi cu puteri radical si tot asa, la fel si la romana repeta din urma vezi de unde a pornit tot si evolueaza usor usor o sa poti dupa care intra in geografie dar simplu forme de relief, dupa care incearca sa tii minte inaltimile muntilor dupa treci la detalii si tot asa incepi usor cu fiecare materie ia totul de la capat si iti revii daca chiar vrei o sa dureze cam 1-2 luni si iti revii... funda?