| asjkldfg a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de serialul Narcisa Salbatica:
1. Cum s-a produs accidentul din primele episoade, in care a fost implicat si Tudor si familia lui?
2.Cum a ajuns Narcisa in casa familiei Preda?
3. De unde s-au cunoscut Tudor, Emil si Cristian?
4. Cum a murit Irina, sotia lui Emil Stoica?
5. Cum a ajuns Mircea in inchisoare?
6. Cum a ajuns Cristian pentru prima data in inchisoare?
7. De ce Tudor si Emil il urasc pe Cristian?
8. Ce persoane a omorat Cristian?
9. De ce Cristian s-a despartit de Manuela?
10. Cum a ajuns Stefan la Tudor daca tatal sau biologic este Cristian?
Va multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre. Sper sa ma ajutati. Pentru cel mai detaliat raspuns ofer Fundita si Vot iar celorlalte raspunsuri Vot. Va pup, pa!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| LoveSelena a răspuns:

1.Ei mergeau cu masina la tara.La un momentdat, Tudor s-a sarutat cu foata lui sotie care a murit in accident. Si cand s-a uitat in fata a vazu o vaca, a pus frana si masina a cazut la vale.Narcisa trecea acolo cu bicicleta.A reusit sa ii salveze pe toti dar pe sotia lui Tudor nu.
2.Ea era acuzata ca l-a omorat pe Octavian Kozac (tatal Carolinei si pe la ep. 60 s-a aflat ca era si tatal narcisei). Tudor era avocat asa ca a reusit sa o scoata pe Narcisa din inchisoare sub urmarire si a adus-o in casa lor(pe la ep 20 intra si bunica ei in casa)
3.Ei s-au cunoscut la birou.Erau avocati si cei mai buni prieteni
4.Irina voia sa ii spuna lui Cristian ca Manuela(sotia lui) il inseala cu
Emil(sotul Irinei).A aflat si Emil.A alergat repede spre firma si apoi s-a dus impreuna cu Irina pe balcon.Acolo Irina s-a impiedicat si a casut peste balustrada, Emi a prins-o de mana si i-a dat drumu(acum regreta)
5. Mircea nu a ajuns la inchisoare.
6.E o poveste lunga...defapt el l-a omorat pe Octavian si multi altii si s-a aflat printr-un telefon ca el i-a omorat pe toti(o poveste si mai lunga)
7.Fiindca le-a facut numai rau si le face in continuare
8.Multeee...Octavian Kozac, Natasa(o prostituata), David(fratele lui Mircea), Angela etc.A mai vrut sa omoare mai multi dar nu a reusit(la un momentdat avea o lista pe care voia sa-i omoare :)) )
9.Se inselau, nu se mai iubeau si Cristian chiar a batut-o pe Manuela ca l-a inselat
10. Tudor credea ca Stefan era copilul lui facut impreuna cu Carolina, dar era al lui Criatian si al Carolinei.Copilul a ramas la Tudor si Carolina.Prima care afla este Eliza, dar nu spune nimanui, dar tarziu pe la ep 50-60 tudor gaseste niste scrisori de dragoste intre Carolina si Cristian si in una dintre ele scrie ca trebuie sa afle tudor ca Stefan este al lui Cristian si al Carolinei.
Cam atat.Pentru mai multe informatii intra pe http://narcisasalbatica.a1.ro/

| BaLOnAs99 a răspuns:

Uita-te la episoade pe www.webcast.a1.ro

| BaLOnAs99 a răspuns:

Draga LoveBieber Manuela si Cristian s-au despartit pentru ca:1.Manuela simtea ca Cristian nu o iubeste si l-a inselat cu Emil.
2.Cristian a aflat.
3.Manuela a ramas insarcinat cu Cristian, dar copilul a murit.

| MileyS a răspuns:

1.A fost un accident de masina.
2. Tudor a fost avocatul Narcisei si a adus-o acasa la el si trebuia sa aiba grija de aceasta.
3. Tudor, Emil si Cristian lucrau impreuna la o firma de avocatura.
4.Irina a venit la firma unde lucra Emil pentru a-i spune adevarul despre relatia secreta dintre Manuela si Emil lui Cristian. Irina s-a certat cu Emil, iar acesta a cazut pe balustrada, dar Emil a prins-o. Si in timpul acesta au venit si Cristian cu Manuela. Dar ea, Irina chiar si in acel moment voia sa ii zica adevarul lui Cristian, asa ca Emil i-a dat drumul in gol. Asa a murit.
5. Mircea nu a ajuns in inchisoare.
6.Cristian a ajuns acolo din cauza unei crime comise.
7.Fiindca le-a facut mult rau. Cristian a fost cu sotia lui Tudor, iar Emil il uraste fiindca i-a facut rau Manuelei.
8.Multe. Pe Octavian, pe fata aia de la bordel, pe gardianul firmei de avocatura, pe fratele lui Mircea, pe Paul.
9.Fiidnca nu se mai iubeau.
10. Tudor a aflat de curand ca Stefan nu este baiatul sau, insa el l-a crescut.