| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva pareri.In cateva zile se implinesc 5 luni de cand m-am despartit de iubitul meu cu care am avut o relatie de 2ani si 2 luni.A fost o relatie normala,atat cu momente frumoase cat si cu momente urate.El este o fire mai capoasa si ii placea foarte mult sa fie lasat liber, iar eu eram mult prea implicata in relatie, adica imi doream sa fiu cat se poate de mult cu el datorita faptului ca el pleca la facultate si ne vedeam la 2-3 saptamani.In timpul liber el canta, iar repetitiile lui incepuse sa devina pentru mine motive de suparare.Nu exagerez, dar ma neglija destul de mult.Adica de multe ori mai mult canta decat sa stea cu mine.Il intelegeam, dar uneori rabdarea mea se termina.Cum spuneam si mai sus, fiind foarte capos de fiecare data cand ii reprosam asta se enerva si ne certam.Erau momente in care recunostea ca ma neglijeaza, imi spunea ca ma iubeste, ca o sa fie totul bine si ca va incerca sa stea ma mult timp cu mine.In doi ani ajunsesem sa il cunosc destul de bine si era adevarat ca ma iubeste.In vacanta de vara trebuia sa plecam la mare.Totul era perfect, iar felul in care mi-a dat vestea ca vom pleca a fost minunat.Mi-a spus asta cu doar cateva zile inainte de a pleca, in gara(trebuia sa plece pana la facultate). Deja inchiriase acolo un apartament unde urma sa stam.Era foarte fericit.Din pacate planurile ne-au fost revocate de decesul bunicii mele.A fost alaturi de mine in acele momente ingrozitoare.A doua zi insa dimineata am vorbit cu el,a fost totul normal,mi-a spus ca ma iubeste, dar la cateva ore a venit la mine si mi-a spus ca sa ne despartim pentru ca nu ma iubeste asa cum ar trebui sa ma iubeasca dupa atata timp, dar ma iubeste.A fost un soc pentru mine.Recunosc ca ne certasem cu cateva zile inainte din cauza ca nu ajunsese la timp intr-o situatie urgenta.Dar felul in care s-a purtat cu mine apoi nu mi-a dat niciodata de gandit ca ar fi suparat.Mai tarziu am aflat ca motivul pentru care a intarziat atunci a fost maicasa, care stia ca sunt intr-un moment dificil.Mai tarziu am inceput sa pun lucrurile cap la cap si sa banui ca a fost influentat de maicasa pentru ca intotdeauana ii baga prostii in cap(sa dau la Farmacie nu la Litere). Prostii referitore la viitoarul meu.Mie nu mi-a dat maicasa niciodata de gandit ca are ceva personal cu mine.Dar analizand situatia m-am gandit ca aici este mana ei.Mi s-a parut imposibil ca el sa nu ma mai iubeasca deodata.Adica el asa fusese mereu cu mine.Stiu ca poate a trecut destul timp.El acum nu vorbeste cu mine si sincera sa fiu imi e teama sa incerc.I-am trimis mesaj de anul nou, mi-a raspuns, insa doar atat.Sentimenetele mele sunt intacte.Toata lumea care il cunoaste mi-a spus ca se vedea de la o posta ca ma iubea, ca era indragostit lulea de mine si iarasi cam tolata lumea mi-a zis ca a fost influentat.Multi mi-au spus ca e posibil sa se intoarca, dar totusi a trecut destul de mult timp.Credeti ca ar exista sanse de impacare? Ce as putea face?sadIl iubesc enorm.Va multumesc mult.

1 răspuns:
| InVPent a răspuns:

Poate nu a fost influențat de mama lui. Poate a realizat că te neglija și nu a vrut să mai suferi din cauza respectivă...