| xAnkaax a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva sfaturi.
sad

- Euu practic m-am saturat de viata asta de *****. M-am saturat de "prietenii" falsi pe care ii am, de tot sad. Nimeni nu ma intelege sad.

-Vreau sa mor straight face.

M-am saturat de tot ce-i in jurul meu!.
Ce sa facc? straight face

Răspuns Câştigător
| ionica56 a răspuns:

Daca problema este din cauza unui baiat iti spun 2 CUVINTE:

NU MERITA!

Cat despre acesti prieteni de care ne spui....nu ti-au demonstrat ca sunt adevarati...Fii mai obiectiva in tot ce faci de acum inainte.Deoarece sunt sigura ca ai fost ranita.
Si ia puneti intrebarea: Dc nimeni nu te intelege? Poate ca tu nu ii intelegi pe ei...Incearca sa te schimbi.
Daca toate astea nu merg..Acuma bine...nuu fiii o lasa...sa zici "-Vreau sa mor straight face. "
Spune-ti in gand "Ca esti cea mai puternica persoana din lume." Inbarbateaza-te.Eu asa fac si uit...pe moment chiAR daca nu de tot.

4 răspunsuri:
| Primo a răspuns:

Si eu am trecut prin asta e o depresie...( nu pot spune ca am tercut peste inca am acele ginduri ) eu nu am vb cu nimeni, m-am gindit ce motive am sa fiu in viata si am hotarit ca trebuie sa traiesc pentru persoanele la care tine ( de exemplu in cazul meu mama, tata si alte citeva persoane importante pentru mine ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea merge la un psiholog, sau daca nu incerca sa ii povestesti totul mamei tale, ea sigur te va ajuta. am trecut si eu prin aceeasi depresie si am vorbit cu mama mea care m-a ajutat enorm. ai grija de tine! happy

| catalina1121 a răspuns:

Incearca mergi la psiholog.

| xAnkaax explică:

Multumesc tuturor de raspunsurii! :*