| analoveskorea a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi,poimaine este ziua mea de nastere, implinesc 15 ani si nu stiu ce sa fac,in fiecare an am serbat-o in familie,cu parintii, sora si eventual niste verisori insa parca as vrea sa fac ceva mai special...problema este ca nu stiu pe cine sa invit,nu am prieteni foarte apropiati si ma gandesc sa imi invit din colegii de liceu sau din fostii colegi insa mi-e teama ca nu ma voi simti in largul meu...voi ce ma sfatuiti,sa imi invit colegi undeva sau sa petrec in familie asa cum am facut-o pana acum?
Multumesc anticipat si scuzati categoria, nu am stiut unde sa incadrez intrebarea.

Răspuns Câştigător
| 女明DongRi a răspuns:

La multi ani, K-fanule!
Pai nu trebuie neaparat sa ai 40-50 de invitati, poti sa-ti inviti sora, verisorii si cativa colegi mai apropiati sau din fostii colegi cu care ai mai tinut legatura, pana la urma e ziua ta si tu trebuie sa fii in centrul atentiei, nu altii. Daca nu stii unde sa-i duci sau ce locatie sa alegi, cel mai indicat ar fi o pizzerie, iar apoi puteti merge sa va mai distrati, de ex: bowling; karaoke, sau doar sa va mai plimbati putin. Daca preferi sa-i inviti acasa la tine, vorbeste cu mama ta ce sa pregatesca de mancare si alege si tu 1-2 filme bune. O sa vezi ca va veti simti foarte bine si o sa fii multumita de cum o sa decurga lucrurile.
Bafta!

| analoveskorea explică (pentru 女明DongRi):

Multumesc mult! Mi-a fost de mare ajutor raspunsul tau si chiar iti voi urma sfatul, am cativa colegi mai apropiati si cred ca ii voi invita in oras, sper doar sa nu fie plecati.

2 răspunsuri:
| deliaaaaa a răspuns:

Sall si in primul rand la multi anikiss pentru poimaine...pai eu zic sa inviti colegii cu care te-ai simtit in largul tau cu cure ai putut vorbi nu stiu daca te-ai distrat cu familia ta (cu rudele tale) nu crezi ca ar fi bine sa incerci ceva nou? adica iti vei si verisorii si sora doar ca pe langa ei mai invitii si colegi sau fosti colegi cu care te simti/ te-ai simtit bine, in largul tau... sper sa-ti fie de folos LA MULTI ANIkiss