| krm23 a întrebat:

am si eu nevoie de un sfathappyce parere aveti despre urmatoarea situatie? sunt cu iubitu meu cam de vreo 8 luni, 8 luni in care s-au intamplat multe, ne-am iubit, insa in ultimu timp totul a mers cam prostsadfaza e ca dupa o perioada de o luna de zile in care nu ne-am vazut, fiind mai apropae de mine il tot rugam sa ne vedem, initial l-am inteles ca nu vroia sa ne vedem, ca se simtea rau, avea aprindere de plamani, l-am rugat sa vina pe la mine pe la munca nu a venit, in 30 decembrie ne-am vazut, am fost rea si rece.in noaptea de revelion fiind din nou la munca(receptionera)l-am rugat sa treaca pe la mine, macar sa ciocnim si noi un pahar de sampanie, dac atot nu am fost impreuna toata noaptea.m-a refuzat elegant spunandu-mi ca a baut. enervandu-ma i-am spus ca s-a terminat, nu a ripostat, nu a comentat nimic, 2 zile nu mi-a zis nimic, si astazi surpriza, m-a sunatsadmi-a spus ca el nu renunta la mine, ca eu sunt "puiul lui"si multe alte chestii... voi ce parere aveti? ce mai vrea tipu asta de la mine?

Răspuns Câştigător
| Annellise a răspuns:

Draga Krm23, eu cred ca tipul a fost confuz, poate ca s-a speriat ca relatia voastra a ajuns intr-un punct foarte serios. dupa cele 7 luni minunate, si ii era teama de ce va urma. Dupa luna de pauza, fiind si tu rece, probabil ca era si el speriat si nu stia cum sa actioneze. Avand in vedere ca dupa 2 zile de cugetat ti-a dat acest mesaj cred ca ar trebui sa te intalnesti cu el, sa lasi orgoliul la o parte si sa discutati sincer deschis si foarte serios despre viitorul vostru. EU cred, si sper sa nu ma insel ca tipul a realizat ca te pierde definitiv, motiv pentru care te doreste inapoi. NU da cu piciorul acestei sanse, incearca sa o luati de la capat dar sa nu fi tu cea care pune cele mai multe sentimente. O perioada...pana vezi cum sta treaba si daca chiar te iubeste asa cum ti-a spus-o. Mult succes si mi-ar place sa primesc un raspuns referitor la relatia voastra viitoare. O seara cat mai buna! PWp:*

| krm23 explică (pentru Annellise):

Cam asta incerc sa fac, sa pastrez oarecum distanta intre noi si pui mei sa nu mai fiu eu cea care trage si sufera pe la colturilaughing

| Annellise a răspuns (pentru krm23):

Draga mea, eu cred ca silviuteiubesc are si el dreptate, adica: daca chiar ti-a pus capac atunci de ce sa nu lupti mai departe? Aveti nevoie de o discutie sincera, calduroasa intr-un loc plin de armonie, si sa va spuneti fiecare - si +surile relatiei si atunci vei vedea cum se inclina balanta mai tare. Daca mai are rost sau nu. Desi eu cred ca te iubeste; si merita sa ii fi alaturi mai ales daca a avut probleme la stomac sad ...multa bafta happy

| krm23 explică (pentru Annellise):

Multumesc pentru sfaturi.o sa-l caut si o sa incerc sa am o discutie normala cu el:*:*

| Annellise a răspuns (pentru krm23):

Cu cea mai mare placere happy si eu am o problema.o intreabre care se numeste: Merita sa risc? poate o gasesti si imi dai si mie un sfat. Iti multumesc anticipat si astept noutati dupa discutia `normala` pe care o vei avea, sper eu ca, cat de curand cu tipul care te iubeste. Te pup :*

| krm23 explică (pentru Annellise):

Merita sa rischappy! doar ca exista momente de cumpana in care iti vine sa-ti iei campii si sa te tot ducilaughing

| angelfromabove a răspuns (pentru Annellise):

laughing buna annellise mai intai sunt o fata nu baiat il uibesc pe silviulaughing prietenul meu si sa-ti spun sincer relatia lor poate continua numai daca si krm23 sa fie si ea putin flexibila happy

| Annellise a răspuns (pentru angelfromabove):

Sorry, am citit eu gresit happy SI da, iti dau dreptate normal ca trebuie si ea sa lase de la ea, este tocmai ce am si sfatuit`o sa initieze ea o discutie cu el happy
O zi cat mai buna, si imi pare rau pentru confuzia creata big grin

| krm23 explică (pentru Annellise):

Buna din nou:*
fetelor discutia a avut loc, dar doar discutia.am hotarat sa luam o pauza, poate o sa fie constructiva sau distructiva.multumec pentru ajutor:*

| Annellise a răspuns (pentru krm23):

Bine macar ca te-ai lamurit iar acum stii ca macar ati discutat.
Te pup si iti mersi ca ne-ai dat de veste.
Tu sa fii fericita!
Noapte buna :*

| krm23 explică (pentru Annellise):

Te tin din nou la curent...in urma discutiei noastre,am hotarat sa facem o pauza,pauza care a starnit numai ghinion,sau poate noroc, ne-am despartit, poate diferenta de varsta si interventia mamei lui au hotarat(am uitat sa specific-diferenta de varsta e de 10 ani)si chestia e ca eu am 20, el 30.cam mare nu?

12 răspunsuri:
| angelfromabove a răspuns:

Buna krm pai mai intai nu sunt eu specialista in relatii laughing dar daca el o spus ca e bolnav sau ceo zis el du-te si u pe la el si incerca sa vb cu el. daca teo sunt si o spus ca nu renunta la tine pai te mai iubeste fii si u mai calduroasa putin intreaba-l daca ii place de alt cineva sau macar faceti si voi conversatii daca el nu poate sa vina la tine incearca sa te duci la el sa vezi de ce nu poate sa vina. happy bafta

| krm23 explică (pentru angelfromabove):

De intrebat l-am intrebat de nu stiu cate ori daca si-o gasit pe altcineva, insa raspunsul lui e ca nu! crede-ma ca nu stiu cum sa ma mai comport cu el, dar mi-a cam pus "capacul"