| deeadragutza2 a întrebat:

Buna TPU am si eu nevoie de un sfat. Sunt cu un baiat de aproape 7 luni am mai fost si despartiti deoarece am aflat ca m-a inselat. Este foarte gelos, imi zice ca tine la mine si ca ma iubeste dar eu nu stiu ce sa cred. Va rog ajutati-ma cu un sfat

Răspuns Câştigător
| Patryck2012 a răspuns:

Hahahha clar lucru ca a zis ca era beat.ce baiat normal ar spune ca eram treaz si team inshelat? mai bine zii ca si tu il iubesti.si zii daca te iubeste sa aiba incredere in tine si sa nu mai fie asa gelos.si mai zii acolo ca il iubesti enorm si nici odata nu il vei schimba pe el cu alt cineva, spune-i ca el e sensu pentru care traiesti.winkingcrede-ma va fi mai putin gelos si va avea mai multa incredere in tine.baftawinking(f)

2 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Si eu daca as fii in locul tau,nu as stii ce sa cred.
Mi ar fi foarte greu,si te inteleg.
Pai la o prima vedere,daca te a inselat tot el,nu stiu cumm te ar iubi,dar adevarul e ca,traim niste vremuri tare complicate,s a intors lumea cu susul in jos.
Se poate,mai sunt oameni,care inseala desi iubesc,din cauza faptului,ca vor sa demonstreze cat sunt de tari m,puternici si fac ce vor ei,dar de multe ori se interpreteaza diferit.
Eu sunt de parere ca daca iubesti cu adevarat, nu poti nici macar sa te gandesti la altcineva, ca sa inseli.nici atat.
Depinde si de el,tu l cunosti cel mai bine,dar eu nu i inteleg gelozia lui pentru tine?
Se simte amenintat,adica el stiind ca te a inselat,ii e teama sa nu te razbuni?
ASe poate, gandirea unui om, e atat de mare.nici noi nu ne putem da seama cat de mult gandim,asa ca,poti lua si varianta asta in calcul.
Pune l la incercare si vezi cum reactioneaza intr o situatie dificila!
O situatie in care sa fii tu implicata.
Iti doresc mult succes pe viitor si sa ai grija cu el,pentru ca e greu inceputul, daca a facut odata, nu cred ca nu se va mai repeta.
T pup!

| deeadragutza2 explică (pentru AIRIUS):

Multumesc de raspuns si l-am intrebat ce ar face daca l-as insela si mi-a zis ca l-ar bate pe acel baiat pentru ca el tine foarte mult la mine si nu concepe sa ma piarda si la faza ca m-a inselat a zis ca era beat