| Antonia_Antonia_1980 a întrebat:

BUNA TPU ....am si eu nevoie sa ma ajutati cu ceva...pur si simplu nu ma hotarasc ce mererie sa imi aleg desi am o pasiune aceea de a fi pe scena si de a canta insa aceasta pasiune o tin ascunsa deoarece imi este rusine sa o discut cu parintii mei ce ar trebui sa fac? eu le-am spus ca vreau medic sau avocat insa nu stiu daca imi doresc asa ceva?

7 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Spune-le ca iti place sa canti. Spune-le ca ai voce, presupun ca ai. Poate te v-or duce sa iei lecti de canto...
*-*

| Antonia_Antonia_1980 explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Dragi mei eu le-am spus parintilor mei dar ei vor sa demostrez acest lucru iar mie imi este rusine stiu ca nu e timp pentru a ma rusina tocmai nici nu stiu ce sa fac...

| TheAce a răspuns:

Tine minte ce iti spun acum: Mai bine sa regreti ceva ce ai facut decat sa regreti ceva ce nu ai facut. Esti tanar. Ai dreptul sa incerci si ai timp sa o si dai in bara daca trebui, pentru ca tanar fiind vei avea apoi timpul sa o iei de la capat, in alt domeniu. Poate scena nu ti se potriveste, dar nu ai de unde stii pana nu incerci. In cel mai rau caz, stii ca ai facut-o si poti merge mai departe incercand altceva, cu capul sus stiind ca nu ai renuntat la visul tau. Plus ca poate cine stie, scena chiar e menirea ta. Nu merita sa-i dai unei sanse cu piciorul. Lasa rusinea pentru altii, viata e prea scurta pentru a te rusina.

| ssd a răspuns:

Trebuie se faci ce vrei tu, ce iti place
daca nu iti place ce faci si o faci de-a sila mai bine te lasi! Daca iti place muzica spune-le parintilor tai ca iti place si demonsteaza-le ca poti canta!

| Ƨirenia a răspuns:

Nu-ti fie rusine mai. Daca iti doresti ceva, incearca sa-l ajungi (pe acest ceva). Si intre medic si avocat, mai bine medic.

| rebecutzaa a răspuns:

Si mie imi place sa cant! eu fac orice cantand! eu iti zic sa iti urmezi visele fara sa iti fie frica de esecuri.fa ce iti spune inima si deschidete!

| Antonia_Antonia_1980 explică:

Va multumesc mult...dar problema este ca nici nu stiu ce sa fac pur si simplu ma gandesc ca nu as putea fi sustinuta exact cat am nevoie ..de spus eu le-am mai spus ca parca imi place muzica dar ei spun mereu ca dc nu cant prin casa dar mie mi-e frica pentru ca s-ar putea sa rada de mine