| lola_3722 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Am 17 ani si mi-am cumparat bilet de avion Blueair pentru 15-18Sept Sibiu-Stuttgart, mi s-a spus de la agentie ca de la 16 ani in sus nu am nevoie de insotitor de bord(care costa 50euro plus)ci doar de bilet normal si de acordul parintilor facut la notar(deci calatoresc singura). Intrebarea mea este pentru cei care au trecut prin asta sa imi spuna exact pas cu pas cum se rezolva asta? Merg la notar cu parintii si notarul ce va trebui sa scrie doar ca ai mei sunt de acord sa plec din tara +ruta+durata sau si cine ma ia la aeroport? Mi-e frica la controlul pasapoartelor sa nu imi zica polititstul de acolo ca nu pot pleca pentru ca nu am ceva, de aceea va intreb? cei care ati mai experimentat asa ceva find minori, sa imi explicati pas cu pas cum ati facut!

Răspuns Câştigător
| miruna_5958 a răspuns:

Buna,
Am 15 ani si vara trecuta am fost in Turcia, si la fel a trebuit sa faca si mama...
te duci la notar si ii spui despre ce este vorba. va sti el ce sa faca... te va costa in jur de 50 de lei. si atat
funda?

1 răspuns:
| lola_3722 explică:

Pai ai mers singura? la 15 ani ai nevoie de insotitor sau nu ai mers cu blueair? Da-mi mai multe detalii te rog ce scria exact pe procura?