| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.am si eu o intrebare.Am o prietena foarte buna care e d la mine din clasa.Noi mai ne certam dar ne impacam imediat si incepem sa radem.Noi suntem foarte apropiate, radem exagerat si numai noi 2 ne intlgm una p alta.Insa de la o vreme prietena mea e distanta cu mine, ma barfeste, ma vorbeste pe la spate si ma face cum vrea la gura.nu stiu ce sa cred, sa mai fiu prietena cu ea sau nu, sa o pierd ca prietena credeti ca as castiga ceva? eu tin mult la ea dar nu stiu ce sa fac. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Sandraa_4560 a răspuns:

Eu zic ca prietena asta a ta nu tine cu adevarat la tine. adica te barfeste te injura etc etc o prietena adevarata nu ti-ar face asta.Eu cred ca doar si-a batut joc de tine si zic ca ar trebui sa rupi prietenia cu ea si sa iti cauti alte prietene care sa te aprecieze pentru ceea ce esti.Stiu ca in ziua de azi prieteni adevarati se gasesc mai greu dar candva o sa-ti gasesti si tu o prietena foarte buna.Este o vorba "M-ai bine singura decat intr-o companie proasta" happy

1 răspuns:
| carabinierr a răspuns:

Fa si tu diferenta dintre o/un prieten/a si o cunostintza ...si ca sa faci asta trebuie sa treca timp...mult