| alinak a întrebat:

am 14 ani si stau cu un baiat de aproximativ 1 an... ne certam mai mereu exista o fata care intervine intre noi care pana atunci era cea mai buna prietena dar acum vorbesc cu ea dar nu mai suntem asa apropiate. Ne impacam iar apoi o roaga pe ea sa il ajute sa scape de mine spunand ca pe ea o iubeste si cu minte sta din lipsa de ocupatie. Se cearta cu minte apoi vorbim pe mess ca doi prieteni buni apoi ma pune pe mine sa il scap de ea ca pe mine ma iubeste si nu pe ea... exact atunci cand sunt pe punctul de a il uita atunci ne impacam si nu am curajul sa il resping pentru ca il iubesc. de la ceva vreme imi zice ca dac vreau sa ne impacam sa o fac cu el pentru ca stie ca vreau sa ne impacam si imi zice ca ma iubeste si ca vrea sa o facem din dragoste. insa eu nu prea vreau dar nu vreau nici sa il pierd. Il aman mereu. Dar nu il mai cred. Spuneti-mi si mie ce sa fac va rog (fara glume)

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Sa il lasi, logic! Baiatul ala va invarte pe degete cum vrea el, isi bate joc de amandoua. Ce iti ofera individul ala de il iubesti? De iubit nu te iubeste, de respectat nu te respecta, incredere in el nu poti sa ai.

5 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Atunci ai grija ca s-ar putea ca fata aia sa abe mai mult de oferit ca tine. Daca tii la el, atunci tinel legat de tine, ca s-ar putea sa se pierda pe drum.

| Rockart a răspuns:

Se joacă cu voi. Sunteţi prea naive. Cel mai urât este că din cauza unui papagal ca ăsta aţi stricat şi o prietenie.

Lasă-l, măi. Degeaba iubeşti dacă nu e reciproc. Şi se vede că nu e din moment ce se joacă aşa cu sentimentele voastre. Dacă i-ar păsa cât de puţin acolo, nu i-ar cere prietenei tale să *îl scape* de tine. Ţi-ar spune frumos, sincer că nu mai merge sau că nu mai vrea să fiţi împreună.

Mie toată joaca asta mi se pare imatură. Eşti sigură că vrei să-ţi începi viaţa sexuală cu un om care nu dă doi bani pe tine? Ori nu e destul de matur să înţeleagă în ce constă o relaţie... şi anume încredere, sinceritate, iubire.

Nu te predispune la diverse riscuri din cauza începerii vieţii sexuale de la vârsta asta, s-ar putea să-ţi pară rău mai târziu. E prea devreme şi vei mai iubi de atâtea ori... nu are rost, sincer. Eu zic să mai aştepţi.

Baftă!

| mariamarybu a răspuns:

De ce nu ii spui ca sti ca va spune la amandoua acelasi lucru?(scap-ma de aia ca pe tine te iubesc si cu aia stau de plictiseala). Nu cred ca te uibeste nici pe ea nici pe tine.dorea doar sa ajunga la punctul in care sa va faca pe amandoua sa deveniti asa de disperate incat sa acceptati sa va culcati cu el. in plus crede-ma ca si pe ea a rugato sa se culce cu el si cine stie poate chiar s-a culcat cu aia.dar fi tu cea puternica si desteapta si renunta la el.aceasta iubire este una falsa si iluzorie.te minte ar trebui sa-ti dai seama.

| alinak explică (pentru mariamarybu):

Da intr-adevar si pe ea a pus-o sa o faca... stie ca eu stiu ca ne spune la amandoua acelasi lucru dar nu imi recunoaste

| Madaa18 a răspuns:

Inainte de a face chestia asta ar trebui sa vorbesti foarte serios cu el despre chestile astea.cu ba te iubeste pe tine ba o iubeste pe prietena ta.trebuie sa vada clar ca nu te lasi asa cu una cu doua ca tu chiar il iubesti si vrei sa faci acest pas cu cineva care esti convinsa ca tine la tine.si nu se va desparti de tine dupa asta.sau se va duce la prietena ta si ii vai cere si ei. oricum incearca sa ai multa incredere in tine si chiar daca il iubesti mult si tie greu incearca sa vorbesti aceste lucruri cu el sa vada ce te deranjeaza