| SaRiNoOtZa a întrebat:

Am si eu o intrebare.Astazi profesoara de lb.romana ne-a adus niste teste sa le rezolvam acasa noi singuri in genul examenului de evaluare si a dat la toata clasa teste si la o fata i-a dat 4 teste si mie nu mi-a mai dat fiindca nu mai avea si mi-a zis cand o sa termine fata respectiva o sa imi dea mie sa le rezolv. Mie chestia asta nu mi-a parut corect fiindca la un elev da 4 teste si la altul nici 1? Ce insemna asta.Si ar mai fi o chestie care tot azi s-a intamplat eu statem in banca cu 2 fete si mi-a spus sa ma mut in banca mea bun ma mutat dar cand colega mea de banca s-a pus cu acele fete in banca nu le-a zis nimic.Credeti ca are ceva cu mine? Mama a spus ca maine o sa vina la scoala sa vorbeasca cu profesoara dar eu nu as vrea sa vina fiindca eu luni dau teza si poate o sa imi puna nota mica la teza.Deci ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc fiindca ati citit o intrebare atat de lungakiss.

Răspuns Câştigător
| ilegale a răspuns:

Eu zic ca nu e corect felul cum procedeaza profesoara iar mama ta ar trebui sa vorbeasca cu profesoara chiar daca luni dai teza deoarece sa zicem ca tu faci de 8 nu are cum sa iti puna 6 pentru ca e o lucare scrisa si ai dovada ca ai scris corect. Eventual poti sa ii spui si ei cum iar fi corect sau un alt coleg, asta daca continua sa se poarte asa dupa discutia cu mama ta.winking

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și dacă vine mama ta la școală ce se întâmplă? Nu trebuie să te temi de teze!
Timpul le rezolvă pe toate, nu te grăbi cu concluziile.
Succes.
Pa, pa.

| micurutza2005 a răspuns:

Eu zic ca are motivele ei profesoara sa faca asta poate nu e un anturaj bun pentru tine fetele acelea, sau poate ai gresit tu cu ceva vreodata sau ai comentat ceva si acum suporti consecintele, sau nu te straduiesti sa inveti cum invata fetele alea sau fata la care i-a dat atatea teste chiar merita sa afle evaluarea ei corecta pentru vreun concurs sau invers e mai slaba la invatat si sa o mai ajute cu testele sa avanseze cu invatatura, deci nu poti tu judeca de ce hotaraste una sau alta profa.asa ca stai cuminte nu face scandal cu mama ta la scoala poarta-te frumos si invata bine si poate o sa iti castigi admiratia si aprecierea profei pe viitorhappy

| claudiea79 a răspuns:

Buna.invata foarte bine pentru teza. daca are ceva profesoara cu tine ar trebui sa vorbeasca mama ta cu ea dupa teza.sau cu diriginta sa ii spuna ca nu se poarta corect cu tine.bafta.nu trebuie sa iti faci griji

| biutzacool12 a răspuns:

LoLa are dreptate cel mai bine ar fi asa

| Anna_5372 a răspuns:

Eu zic sa nu iei in seama ce se intampla pana nu se agraveaza (de ex sa iti scada notele fara fi gresit ), sau cel putin pana dupa teza. Apoi poti sa discuti cu dirigintele/diriginta sau cu mama.
Ai mai putea sa incerci sa faci tot ce iti cere, pentru a te accepta, daca intr-adevar are ceva cu tine.
Mult succes si sa-mi spui cum ti-am mers kiss!

| stefanmitric77 a răspuns:

M*-ai asteapta un pic. vezi ce se intampla in continuare. Daca se agraveaza atunci poate sa vina mama ta la scoala. Poate a fost ceva pe moment, se m-ai intampla. tu, sa inveti cat se poate de bine pentru tine si... succes la teza. Daca inveti destul de bine materia testul, nu are nici o importanta.Doamne Ajuta

| Heidi1 a răspuns:

Îţi vezi de treabă, te porţi cât se poate de respectuos.ca şi cum nu' te'ar afecta
Dacă este o profă corectă nu ţine cont de chestiile astea şi în teză îţi pune nota care o meriţi
Cred că e posibil să aiba ceva cu tinewinking
Ar trebui să meargă mama ta după teză