| SaRiNoOtZa a întrebat:

Am si eu o intrebare.Astazi profesoara de lb.romana ne-au adus niste teste sa le rezolvam acasa noi singuri in genul la examneul de evaluare si a dat la toata clasa teste si la o fata i-a dat 4 teste si mie nu mi-a mai dat fiindca nu mai avea si mi-a zis cand o sa termine fata respectiva o s ame le dea mie sa le rezolv. Mie chestia asta nu mi-a parut corect fiindca la un elev da 4 teste si la altul nici 1? Ce insemna asta.Si ar mai fi o chestie care tot azi s-a intamplat eu statem in banca cu 2 fete si mi-a spus sa ma mut in banca mea bun ma mutat dar cand colega mea de banca s-a pus cu acele fete in banca nu le-a zis nimic.Credeti ca are ceva cu mine? Mama a spus ca maine o sa vina la scoala sa vorbeasca cu profesoara dar eu nu as vrea sa vina fiindca eu luni dau teza si poate o sa imi puna nota mica la teza.Deci ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc fiindca ati citit o intrebare atat de lungakiss.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa mearga mama ta la scoala, ca ea chiar are ceva cu tine.Si totusi tot iti pune nota mica la teza (chiar mai rau)si tu stiai tot.Mama ta ar trebui sa discute cu directorul/directoarea ca sa iti puna nota adevarata la teza si sa nu mai aibe ceva cu tine.
Sper ca te-am ajutat si bafta la teza.

3 răspunsuri:
| alejinxique a răspuns:

E bine ca i-ai spus si mamei tale. E important si are tot dreptul sa stie ce se intampla cu tine sau ce probleme ai. Eu zic sa o lasi sa vorbeasca cu profesoara. Dar tu nu ai vorbit cu vreun coleg/ vreo colega sa iti scaneze testul nerezolvat si sa ti-l trimita? Sau il puteai fotografia cu telefonul si il printai acasa. Nu e normal totusi sa te lase asa. Eu zic ca totusi ar fi trebuit sa iti dea unul din acele teste sau sa iti fi adus un exemplar intr-o pauza. Eu am avut anul asta pentru prima data probleme cu un profesor in 11 ani de scoala. Acesta de cate ori trecea pe langa mine tot imi punea mana pe umeri si mai imi facea figuri de genu: chiulesti? (eu eram pe holul salii profesorale cautand-o pe o profesoara ca imi trebuia un videoproiector). I-am spus mamei si a zis ca daca se mai intampla vine ea la scoala. Nu a fost necesar deoarece m-a ajutat domnul diriginte. Intai i-am spus de fata cu clasa si s-au facut glume "daa ca imposibil, ca inteleg eu gresit, etc) dar cand i am spus intre 4 ochi a ramas foarte surprins. De atunci profesorul ciudat isi vede de treaba. Vorbeste si cu diriginta daca mai ai probleme/ sau daca nu e prima data cand patesti asa! Multa bafta!

| flory13 a răspuns:

Parerea mea e ca daca maicata merge la scoala, face foarte rau. nu numai ca o sa fii privita ciudat de catre ceilalti colegi si de catre ceilalti profesori. dar pe deasupra profesorul nu o sa te mai uite in veci. cu ei nu ai ce sa te joci. fata aia e foarte aventajata. incearca sa iei subiectele de la ea si sa ti le xeroxezi sa le ai si tuh. cu maicata la scoala nu rezolvi nimic, daca se duce o sa fie mult mai rau, note mici, scandal. ca si eu am o handicapata de profa tot asa e si iti zic din experienta proprie. ca si eu am patit-o, dar mai bine taci si ai rabdare, decat sa ai note mici.

parerea mea.

te pup si bafta la teza

:X

| Sofffie a răspuns:

Pai, sa vina, daca e sa faci teza de 10, nu cred ca iti pune 7.