| larrysukk a întrebat:

am si eu o intrebare.cum se structureaza invatamantul in America? stie careva? ce vreau sa spun este:de la cati ani merg la scoala,(cum ii la noi gimnaziul de la aproximativ 10 la 14 ani, la ei cum este? si liceul...de la ce an intrat in liceu? cat dureaza liceul(cum ii la noi de la 15 la 18)ce urmeaza dupa liceu, au semestre sau trimeste?)toate astea as dori sa le stiu...tot ce se poate despre invatamantul din America.va rog frumos, multumesc. funda:X:X:X

Răspuns Câştigător
| toxiclife a răspuns:

In america trebuie sa platesti 120$ dolari pe luna caci nu existata scoli publice acolo la 16 ani esti la majorat big grin te duci la facultate 5-13 ani gimnaziu 13 -16 liceu

1 răspuns:
| toxiclife a răspuns:

Doua semestre [vreau funda primul ]