| Deniisze a întrebat:

Am si eu o intrebare, de fapt as cere o parere.
Cine este un prieten adevarat? Cel care ma vede ca plang si ma face sa rad sau cel care ma vede ca plang si plange cu mine?
Nu luati in ras aceasta intrebare.Este doar o simpla curiozitate.
O sa apreciez raspunsurile voastre cu vot si funda celui mai potrivit. kiss

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ține minte de la mine că nimeni nu va fi mai aproape de sufletul tău ca mama ta. Este singura prietenă care nu te va trăda, restul sunt de duzină, cum vin așa se pierd în van.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Cel care te face sa razi, cand te vede ca plangi. El trebuie sa fie mai puternic in acele momente grele pentru tine, si invers. Asa sunt oamenii puternici. Ce s-ar intampla daca ar plange si el sau ea? Mai grav. Era sa uit: Craciun fericit, si tot ce este mai bun si mai frumos, sa ai parte impreuna cu familia si prieten sau prieteni. Cine vrei tu. Pa

| Deniisze explică:

Va Multumesc Tuturor Pentru Raspunsurile Acordate! big hug
Sa Stiti ca imi este foarte greu sa aleg un raspuns castigator sad
Toate merita premiate cu fundita!
Sarbatori fericite tuturor! >big grin

| Mandy a răspuns:

Eu sunt de parere ca ambele variante happy

| Crisu a răspuns:

Amandoi iti pot fii prieteni buni. Cel care te face sa razi, o face pentru ca nu suporta sa te vada plangand, si vrea sa-ti faca o dispozitie buna. Iar cel care plange cu tine, este foarte sensibil si cand te vede cat suferi, nu rezista si plange si el.
Cu toate astea nu sunt nici sfinti.
Cel care te face sa razi, o poate face pentru ca este foarte glumet. Iar cel care plange cu tine poate fi fals si sa joace putin teatru.
Eu ti-am dat niste argumente, daca tu ai alta parere, atunci este ok tu ii cunosti mai bine. :*

| Yang a răspuns:

Prietenul adevarat este cel care cand te vede ca plangi iti da una sa te trezeasca la realitate.Nici o alta fiinda nu poate trai ceea ce traiesti tu iar daca plange cu tine e din mila, daca rade e idiot.Fiecare traieste o experienta in mod diferit, si o intelegi la fel un prieten adevarat iti va spune ca nu are rost sa suferi nu va suferi cu tine nimeni nu o face.Nu iau in ras, stiu ca am un mod de a raspunde prea direct pentru siteul asta, dar spun adevarul si vorbesc din experienta mie nu mi-ar place ca cineva sa stea cu mine din mila, sa ma consoleze din aceasta cauza.Prefer o persoana directa, care spune ce are de spus fara sa gandeasca consecintele ce vor urma asta se numeste adevar

| amanda33 a răspuns:

Buna
Din ce ai expus tu aici e greu de spus care cum si ce fel
Amandoi sunt prieteni adevarati. CA daca tu azi plangi si el te face sa razi si maine tu iar plangi si incepe sa planga si el, ce te faci?
Amandoi sunt prieteni bun, unul pentru ca iti ridica moralul prin ras ceea ce e mai mult decat important iar cel care plange inseamna ca tine intr-adevar foarte mult la tine si sufera la fel cat suferi si tu
Nu caracteriza un om dupa starea lui psihica de moment in clipa in care esti si tu la pamant. Fiecare are trairile lui care se pot schimba in functie de imprejurari si de aceea poate ca va reactiona diferit in incercarea de a te ajuta.
Important e sa fie acolo cu tine, sa nu fii singur!
Numai bine!

| BlueBroom a răspuns:

Cel care te vede plangand si te face sa razi deoarece acela reuseste sa-ti distraga atentia de la problema ta facandu-te sa te simti bine si sa uiti de respectiva problema. Daca ar plange cu tine ar inrautati situatia deoarece ai incepe dintr-o data sa te gandesti la diferite situatii(ex:si poate ca nici nu a vazut..., sunt sigura ca nu ma vede asa cum sunt...). Adica ai presupune lucrui false care te-ar face sa plangi mai tare iar acel prieten care ar plange cu tine ar da o nota foarte pesimista situatie cand tu ar trebui sa te gandesti cum sa o scoti cat mai bine la capat nu cum sa lasi problema asa cum e.
E doar o parere.Acum nu stiu daca aceasta ar fi varianta pe care ai alege-o si tu

| mihaela0205 a răspuns:

Pai dupa mine as zice cel ce te face sa razi, poate ca cel ce plange cu tine, poate doar rade in gandul lui de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| deeeeeebora a răspuns:

Daca te referi la cuvantul ''plang'' la propiu atunci acela este mai bun prieten, Dar iti spun si celalat e bun. dar diferenta poate fi intre procentaju' de inima pe care il pune persoana pentru tine.Bine diferenta dintre prieteni poate fi complet completata dupa relatia ta cu ele (cu toate evenimente toate detaliile)happy

| biαηcα a răspuns:

Ambii

| fynu7zu a răspuns:

Cel care incearca sa te faca sa razibatting eyelashes
pentru ca nu`i place sa te vada asastraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel care plange cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care plang impreuna cu tine