| Tania23 a întrebat:

Am și eu o întrebare. O prietenă, Bianca, îmi interzice sa vorbesc cu o prietenă de a mea, Ioana, pe motivul ca e enervanta, cu totul ca mie nu mi se pare. Eu vreau sa fiu prietena cu amândouă, dar Bianca zice ca dacă vorbesc cu Ioana ea nu mai vorbește cu mine. Pentru ca mi-a făcut asta, i-am spus și eu sa nu mai vorbească cu o tipa, Andreea, care mă enervează pe mine. Bianca a vorbit cu ea. Eu nu i-am spus nimic și a doua zi eu am vorbit cu Ioana. După chestia asta s-a suparat pe mine. Bianca îmi era una dintre cele mai bune prietene, dar de ceva timp mi se parea ca se prefacea ca era prietena mea. Mie nu mi se pare normal sa pui o persoana sa nu mai vorbească cu alta. Voi ce părere aveți? Vi se pare normal? Am procedat corect?

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Poate Bianca nu o suporta pe tipa respectiva. Pana la urma nu poate impune nimeni nimănui cu cine sa vorbească sau nu. Dacă nu va mai vorbi cu tine înseamnă ca nu îți este cu adevărat prietena.

Răspuns Apreciat de Editori
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Nu trebuie să judeci o persoană după aparențe! Indiferent de ce ți se spune, nu ar trebui să acționezi așa cum ți se sugerează ci cum simți tu.Prietenia adevărată presupune multe sacrificii, însă acestă fată îți propune ceva ce nu ar trebui să faci, așa că indiferent de reacția acesteia, alegerea este a ta.Cred că ai o vârstă fragedă, dar o sa te asigur că în viitor prietenia va însemna mai mult decât ceea ce ai tu acum în prezent.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

E aiurea să îți interzică să vorbești cu acea fată.
Dacă are probleme cu ea să și le rezolve singură.