| RazvanArtist3d a întrebat:

am si eu o intrebare pentru voi daca ma puteti ajuta ( cer doar raspunsuri sincere de la oameni calculati) deci: sunt baiat am 16 ani sunt clasa a-10-a la un liceu decent teoretic profil: mate-info si invat decent note: 8-9, si nu stiu nu imi place cum sunt as vrea sa ma schimb sa am o ambitie in mine sa merg la facultatea dorita sa ma pot schimba radical, (sunt pasionat de mult timp de 3d Artist ( fac Environment art) dar nu stiu imi place asa de mult si as vrea sa lucrez in domeniul acesta la compani de jocuri / desene / filme 3d, dar nu stiu cum sa va spun sunt asa,, puturos" imi pun o ambitie in mine dar tine doar 1-2 zile cum fac sa am o ambitie de fier sa muncesc foarte mult pentru ceea ce imi doresc / dau funda cel mai bun raspuns. Multumesc ( visul meu ar fii sa ajung la o facultate in anglia de game art ) este visul meu din clasa a 5 big grin.dau funda cele mai bune raspunsuri

3 răspunsuri:
| Mozurov a răspuns:

Stai linistit Razvan, pe majoritatea oamenilor ambitia ii tine putin.Secretul este sa iti folosesti ambitia pentru cateva ore pe saptamana ca sa lucrezi la visul tau(in cazul tau foloseste-ti ambitia ca sa inveti). Zici ca vrei la o universitate din Anglia...invata de pe acum sa iti iei atestatul Cambridge.

| Golan_Mic_Un_1989 a răspuns:

Asta numai tu poti face..doar tu sigur te poti schimba. nu te ajuta un raspuns aici. tu te decizi ce faci

| Pflete a răspuns:

Cat de cunoscut imi este ce ai scris mai sus. Asa sunt si eu, e greu sa vrem ceva si sa muncim pentru el noi fiind o generatie careia totul i-a fost oferit pe tava. Iti pot spune doar ce fac eu, ma gandesc zilnic la ce vreau sa fac, imi pun in minte diferite viitoare scenarii ce as vrea sa devina realitate si ma dezvolt, chiar daca nu atat de bine pe cat as vrea eu, psihic pentru a fi capabila sa imi indeplinesc visele, as vrea sa devin psiholog sau jurnalista. Probabil ca iti spun lucruri de care esti constient deja, dar muta-te pe un profil mai apropiat de desenul 3D, si tine-te de informatica, engleza si desen. Pune-ti in minte exact ce vrei sa faci si dezvolta ideile, te va ajuta sa scapi de lene. Implica-te intr-un proiect de genul, pe cont propriu sau cu niste prieteni de ai tai, si vezi ce iese. Sper ca ti-am dat un impuls sau ceva de genul, mult succes!