| Andreea_5139 a întrebat:

am si eu o mare problema.eu vineri seara vreau sa ies la disko. si parintii au zis ca dca iau note bune ma lasa.si eu am luat numai note bune.si acum cand m-am dus la mama zise ca ma lasa in vancata de vara. dar intelegerea nu a fost asa.si a zis ca dca tata ma lasa sa ma duc ea numai zice nimic. dar cum il conving pe tata? va rog ajutati-ma ca totii prietenii vor fi acolo. si eu as putea venii aksa cu o prietena de-a mea.deci cum il conving? va rogg ajutati-ma.PS: dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| CârnăciorIubeșteImprimantă a răspuns:

Aminteste-le cum a fost intelegerea si arata-le carnetul de note, apoi spune-le ora la care pleci si macar cu aproximatie ora la care vii, ce persoane merg si cu cine vii acasa *daca vrei spune-le si de o suma de bani nu foarte mare*. sa stii ca functioneaza. succes