| InuyashaKagome14 a întrebat:

am si eu o mica problema mare si as vrea sa ma sfatuiti daca puteti si vreti ..Cum sa fac sa am incredere totala in mine? De ce la fiecare lucru rau ce mi se intampla am impresia ca am cazut si nu pot sa ma mai ridic? Voi cum v-ati capatat increderea de sine? Please help mesad

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Gandeste pozitiv -Si incearca sa vezi si partea Buna a lucrurilor!

3 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Da mai multe detalii, exemple.

| Axys a răspuns:

Sal imi pare nespus de rau sa vad o asa intrebare iti trebuie curaj si incredere in sine insati.

uite unica solutie pe care cu siguranta te va ajuta pentru ca si eu m-am confruntat cu aceeasi problema si stiu sa-ti dau un raspun cher folositor zic eu.

incerca sa iti faci o imagine vizuala inchizand ochi si incerca sa te gandesti in primul rand la ceva frumos la ce tear placea iti dau eu o imagine vizuala vezi cum infloreste o floare ce culoare minunata bine asta de ex :)

iar cand vrei sa faci de ex ceva spune in gand incerc asa te relaxezi si sa spui in gand eu pot si voi putea doar asa iti recapeti forta de a crede in tine fa-ti o imagine vizuala spunad eu pot sa plantez un copac :) pot! si vreau spune ca vrei in gand si capoti si ca ai curaj de a face unele lucruri!

incerca!

iti dau si o melodie frumosa si in timp ce sculti aceasta melodie :) incerc asa inchizi ochi si sa-ti faci o imagine placut Vizuala

asculta

http://www.youtube.com/watch?v=8nnZz0sq5Dc

:)

| Axys a răspuns:

Sper din tot Sufletul ca eu team putut ajuta