| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nelămurire.
Sunt eleva în clasa a 10-a la seral si as vrea sa completez un CV dar nu am idee cum ar trebui să scriu acolo la studii, mi-ar placea sa specific totuși asta pentru că este destul de important.
Dar are cineva o părere, astept cu drag.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Europass e CV-ul european standard, larg raspandit in lume.
Gasesti instructiuni de completare, cat si exemple sugestive.
https://europass.cedefop.europa.eu/ro/documents/curriculum-vitae/examples

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ai doua variante...la rubrica studii :
1)-scrii 8- cls (absolvite)
2)-scrii 10 cls. ( si la interviu ii spui angajatorului ca iti continui studiile la seral, in caz ca te intreaba. )