| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. Am 12 ani si sunt putin mai grasuta. La scoala toti copiii fac misto de mine mai ales prietenele mele. Nu ma vor in grupul lor. Funda

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Draga mea, nu intotdeauna majoritatea are dreptate, nici macar in aprecieri. Spui ca mai ales,, prietenele,, tale fac misto.De ce le numesti,, prietene,,? Exista un remediu... Oamenii continua sa-si indrepte rautatile impotriva celor pe care-i vad afectati cumva de glumele lor. Daca te arati afectata, v-or continua.Cea mai buna metoda este ignoranta, sau si mai bine sa glumesti tu insuti alaturi de ei, pe seama,, gabaritului,, tau.V-or fi dezamagiti si v-or inceta.Fi cat mai vesela, iar atunci cand colegele tale fac vreo aluzie la tine, glumeste si tu cu ele.Pentru a fi cat mai detasata, fi convinsa ca asta e o faza trecatoare-asa si este-.Important e ce crezi tu despre tine. Daca vrei sa revii, o sa cautam impreuna un stil alimentar prin care sa rezolvam problema asta.Te astept.Pa!

| abcabcabc a răspuns:

Dana popa are dreptate si le poti face pe ele sa vada cum te simti daca atunci cand te jignesc sa le zambesti si sa le intorci spatele