| CloseToYou a întrebat:

big grin
Am o intrebare in legatura cu ceva ce e probabil obisnuit pentru orice adolescent happy. Dimineata merg la scoala cu autobuzul, si pentru ca nu sunt suficiente locuri stau in picioare. Mereu merg la prietenele mele, in partea din spate a autobuzului. Problema e ca sunt niste tipi care habar n-am ce problema au cu mine si fac mereu misto de mine. Si nu la modul tachinare, pur si simplu scot tot felul de sunete si imi spun in tot felul. Nici nu stiu cum sa reactionez la atata imaturitate. Ii ignor, dar am ajuns la punctul in care nu-i mai pot auzi. Sunt si mai sensibila, si chiar ma dor fazele astea, azi toata ziua mi-a stat gandul la asta.
Deci, ce sa fac? Stiu ca suna ciudat, sunt la un liceu bun, nu am parte de chestii din astea de la copiii de acolo, ca sa stiu cum sa reactionez laughing. Mersi, pupici! :*

1 răspuns:
| violetajustme a răspuns:

Cu oamenii prosti nu ai ce sa discutihappy tine minte ca "principala calitate umana este virtutea,nimeni nu este rau de bunavoie,ci din ignoranta, din LIPSA INTELEPCIUNII".

omul se deosebeste de animale deoarece este dotat cu gandire si vorbire, in cazu de fata tin sa te anunt ca esti foarte nedreapta cu tine daca te acuzi din"prostia" altora. la astfel de persoane indiferenta este cea mai buna, dar de cele mai multe ori o replica inteleapta ar putea rezolva totul.
daca nici printr-o replica la tinta nu rezolvi problema, inseamna ca aceste persoane au mintea odihnita in cel mai rau caz posibil si nu inteleg nici cu voie buna nici cu bataie