| anonimul0724 a întrebat:

Buna TPU.
Am si eu o problema.
Am pete albe pe fata, nu stiu de la ce se fac.
Cu ce sa-mi dau?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Poate ai Viyiligo. Decolorarrea pigmentului. Este o boală care poate trece. De obicei apare după o perioadă mare de stres. Petele albe pot să se repigmenteze, în timp. Această boală nu afectează altceva fizic.
Dacă te stresezi și mai mult din cauza lor este posibil să mai apară.
Singura problemă la pielea depigmentată este că nu ai voie să te expui la soare, deparece ți se arde pielea (pentru că nu mai are stratul protector de culoare). Poți a ea pete albe pe față, mâini, coate, picioare sau peste tot.