| blackheart26 a întrebat:

Am și eu o problema cu cmbp a mea, nu, nu ne-am certat sau ceva, ba chiar ne înțelegem ca sa zic așa, sa va explic, este o fire mai indiferenta fata de mine, iar eu sunt foarte calda și pun mult suflet, ea este opusul meu, acum 2 ani când am cunoscut-o era super calda, ba chiar era prietena perfecta, iar de la un timp e tot mai apatică, raspunde greu la mesaje cam după vreo 5-10 minute iar eu răspund pe moment, ce ar trebui sa fac? Îmi cam doresc sa fie ca acum 2 ani când mă sufoca cu mesaje, pe atunci era enervant dar acum asta îmi doresc dar stiu ca nu o sa fie ca înainte! Sa fiu și eu mai indiferenta cu ea, sa răspund și eu greu la mesaje? Vorbește cu o fata, A sa ii spunem și parca abia așteaptă sa închidă conversatia ca sa vorbească cu fata aia, anul trecut am fost prea indiferenta cu ea și am cam schimbat-o, mi-e dor de vechea ea ca sa zic așa, precizez avem subiecte comune, dar îmi vine câteodată sa închid eu conversatia ca sa nu zica ca o disper, anul viitor vrea sa vina la mine sa stea, dar dacă o sa fie așa apatică nu stiu cum o sa ne distram, înainte ne complimentam foarte mult, acum îmi spune "love you" și cam atât, chiar nu stiu ce sa fac, un sfat? Ofer funda!❤️?

3 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Deseori prieteniile sunt trecatoare, mai ales in perioada copilariei si a adolescentei. Totusi, rezolvarea este comunicarea. Ai putea sa o intrebi daca s-a intamplat ceva, sa discutati despre importanta prieteniei voastre. Cu timpul, s-ar putea indeparta mai mult, si asta-i ciclul vietii, pierdem prieteni. Pe mine m-a facut anume pierderea persoanelor pe care le consideram prieteni, sa devin mai rece si mai distanta cu oamenii care intra in viata mea. Cu timpul, inveti sa selectezi oamenii si sa nu te mai atasezi asa usor.
Dar cred ca cel mai bine este sa discutati si ati putea rezolva problema.

| blackheart26 explică (pentru MPersephone):

Nu o sa înțeleagă, așa face mereu, o sa îmi zica "Dar ce, trebuie sa vorbesc numai cu tine" iar după iarăși o sa ne certam.

| blackheart26 explică (pentru MPersephone):

Poate ca și eu sunt prea paranoica, de vorbit încă îmi vorbește, dar sper ca relatia intre noi sa se facă mai buna! Mulțumesc de răspuns!