| Denisadraguta a întrebat:

am si eu o problema.
Deci am 17 ani si acum un an a inceput sa imi placa de un baiat. La inceput nu il prea bagam in seama, dar pana la urma am ajuns sa il iubesc enorm de mult si chiar am si fost impreuna 4 luni. Faza este ca acum 2 luni ne-am certat rau de tot si nici macar nu ne mai vorbim, iar eu de nervi m-am cuplat cu cel mai bun prieten al lui( stiu am facut o mare greseala pe care acum o regret, dar va rog sa nu ma judecati ) Si am inceput sa tin si la acel baiat, dar si el m-a facut sa sufar. Acum tin ft mult la amandoi, bine mai mult tin la primul baiat, cred ca nu exista zi in care sa nu ma gandesc la el si mereu imi innebuneam prietenele ca imi este dor de el etc. Si am aflat ca unui baiat cu care am crescut ii place de mine si toate prietenele imi ziceau sa ii dau o sansa si sa nu ma rezum doar la acei doi baieti. Si i-am dat o sansa, dar problema este ca imi dau seama ca nu tin deloc la el si vreau sa fiu libera. Adica nu ma simt cum ma simteam cu alti baieti. Cand vad ca am un mesaj ma rog sa nu fie de la el, daca primesc un mesaj de la el ma enervez imi dau ochii peste cap si incerc sa scap de el cat mai repede, cand vad ca e si el pe facebook eu ies ca sa nu se bage pe mine si eu nu faceam asa niciodata. Acum problema este ca eu vreau sa ma despart de el dar nu stiu cum sa ii spun pentru ca am fost prieteni foarte buni si am crescut impreuna. Va rog sa ma ajutati sa sa imi spuneti cum sa ii zic ca nu mai vreau sa fie nimic intre noi fara sa il fac sa sufere. Dau fundita! Multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea, lasa baietii vreo 2 3 ani sa te mai maturizezi. cu 1 te-ai certat. cu al 2 te-ai cuplat sa il faci gelos pe primul ca e prietenul lui cel mai bun (denoti mentalitate de pitipoanca) si cu al 3 stai de pomana.
inca nu esti destul de matura pentru o relatie, asa ca nu ai face rau sa faci o pauza de la baieti.

3 răspunsuri:
| Me01 a răspuns:

Buna
Decat sa mai stai asa mult timp e mai bine sa-i spui cât mai repede, daca nu ai curaj fata in fata ceea ce at fi cel n-ai indicat, lada-i un mesaj pe fb ceva in genul : nu știu cum sa încep si nu știu cum sa îți spun ، nu vreau ca prietenia noastră sa se termine dar nu ma simt bine in aceasta relație si sa vreau sa rămânem doar prieteni ، amici.

| Georgemy2 a răspuns:

La al treielea baiat spune-i in fata ca nu poti fi cu el, iar dupa alegi dintre cei doi ramasi