| Ana190089494849 a întrebat:

Am și eu o problemă. Eu am 1.60 si 54 de kg de la un timp ( 1 an ) ma simt grasă deoarece când ma duceam pe la mătușa mea imi spune mereu ca fata ei ( care are 1.65 și 46 kg) e mereu mai slaba. Am început să fiu obsedată de mine si am facut sport 3 luni, se vede ca am slabit dar încă sunt grasă, cum aș putea să slăbesc și să nu mai imi pese de ce spune mătușa mea?

Răspuns Câştigător
| ONR1R4 a răspuns:

Lasă lumea să te cunoască aşa cum eşti, nu cum crezi că ar trebui să fii, pentru că mai devreme sau mai târziu, dacă eşti prezentată altfel, îţi vei uita postura; şi apoi unde te vei regăsi?
Acceptă-te aşa cum eşti, altfel nu vei observa niciodată oportunităţile. Nu te vei simţi liber să mergi înainte pentru că nu vei simţi că meriţi asta.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă tu consideri că având 54 de kg ești grasă, ce zici de cei care au 60 de kg?
Nu mai asculta ce spune mătușa ta fiindcă nu are dreptate.
Fiecare persoană e diferită, se dezvoltă diferit. Sunt fete foarte slabe care încearcă să se îngrașe și nu reușesc și totuși merg mai departe.

Răspuns utilizator avertizat