| Love_4994 a întrebat:

Am si eu o problema.Eu de mai mult timp am inceput sa imi ascund notele de la scoala de frica parintilor.Nu credeam ca erau in stare sa ma bata dar si daca vorbesc cu mine cu glasul mai ridicat imi vine sa planghee hee. In fine, problema e ca ei au inceput sa banuiasca ceva si m-au pus sa-i duc carnetul dirigintelui ca sa-mi treaca notele.Pana acum am mai tras de timp vreo doua saptamani dar vinerea asta chiar trebuie sa le arat carnetul. Ce credeti ca ar trebui sa fac sau cum ar trebui sa le spun si sa le explic asta?sad...Trebuie sa zic ca eu stau si foarte mult la laptop si ies pe afara tot timpul si asta ma face sa ma simt si mai vinovata.De cateva zile nici nu mai pot dormi din cauza astasad. Multumescbig grin.

Răspuns Câştigător
| ριтιquтss a răspuns:

Aici este greseala ta.
Trebuia sa pui scoala pe primul plan si sa nu stai chiar atat de mult pe calculator si afara.
Acum faptul-i consumat, cel mai bine e sa spui adevarul.
Cum zice si un proverb:
" Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata ".
Dar nu va ramane nepedepsita, presupun.

3 răspunsuri:
| BloodPrison a răspuns:

Pai cand te vei elibera parintilor te vei simti usurata,
si eu pe clasa a 6-a am avut note catastrofale si mama a aflat singura si a zis ca-i dezamagita de mine, da fie, spune-le daca vrei sa-i minti ca nu tii minte asa de bine si nu prea iti intra in cap sau daca vrei sa le zici adv. spune-le ca te vei straduii sa inveti mai bine de acum in colo, si chiar asta sa faci

| Love_4994 explică:

Roxana crede-ma ca mi-au venit si mie idei geniale pana acumlaughing.Dar nu mai vreau sa mint pentru ca deja nu mai pot rezistahee hee.

| Roxana_2818 a răspuns:

Buna.ai doua variante: 1. inavata saptamana asta cat sa iei note bune ssi 2. scrie tu sau pune pe o colega sa scrie in carnet note mai bune la diferite materii si poate te vor lasa in pacetongue