| tiko333 a întrebat:

Am si eu o problema. Incerc sa renunt la dulciuri pentru ca am inceput sa fac burtica dar nu reusesc. De cand ma stiu mananc dulciuri iar acum incepe sa se vada. Ce sa fac? Am incercat sa le inlocuiesc cu fructe dar tot am pofta de dulciuri. Pls ajutati-ma. Dau funda promitwinking

Răspuns Câştigător
| cat a răspuns:

Este OK sa inlocuiesti dulciurile cu fructele (evita bananele, strugurii si perele). Daca totusi vrei ciocolata mananca ciocolata neagra cu peste 80% cacao. Pentru reducerea poftei de dulce poti lua si o pastila de crom pe zi dar este bine sa consulti medicul sau farmacistul chiar daca este un supliment alimentar nu un medicament propriu zis. Si incerca sa faci 30-40 de abdomene pe zi special pentru diminuarea burtii.

4 răspunsuri:
| Qweell a răspuns:

Cauta un mod mai bun de a te indulci de exemplu lapte cu iere sau unt de arahide cu banane capsuni cu zahar si restul de exemplu salata cu fructe rom si frisca happy banane flambate adica fructe putin indulcite happywinking

| Freedom_1119 a răspuns:

Am aceeashi problema si pot sa zic ca e ft,ft dificil sa renunti la dulciuri,mai ales cand pina acum nu te-ai abtinut deloc,fiindca nu ai avut probleme cu kg in plus.Te sfatui sa reduci in fiecare zi cite putin din dulciurile pe care le consumi si daca tot nu te poti abtine de la ele, staruite sa nu maninci macar prea multa minkare, o sa te ajute sa te mentii in forma.

| Cucutza a răspuns:

Hei yu!batting eyelashesSi eu am avut probleme cu ciocolatiile incearca sa rontai altceva, iar de fiecare daca cand iti vine pofta de dulce baga repede un mar sau un fruct in gura. Daca ai mereu fructe langa tine o sa te obisnuiesti. Daca nu merge cu fructe incearca cu biscuiti simpli fara pic de ciocolata, dar nu in exces pentru ca si aia ingrasa.Succes!happy

| BaLOnAs99 a răspuns:

Incearca sa nu mananci dulciuri cumparate si mananca cand tie pofta o prajiturica mica sau un biscuite dar in portii mici