| andrada12321 a întrebat:

Am si o intrebare.Maine vreau sa încerc sa fumez (stiu ca nu e bine dar doar încerc) si vreau sa imi recomanda-ti niște mărci de țigări slim, pe care le pot găsi ușor cam in orice magazin. !

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intra in primul magazin si iei ce tigari gasesti, nu e asa complicat sa alegi. Toate sunt la fel, scot fum

| Teo29 a răspuns:

Salut, eu am stat la spitalul militar Bucuresti cu apa la plamani si am vazut multi care asa au inceput, de la o tigara la 1 pachet pe zi si acum doreau sa moara ca nu puteau respira deloc...o ora era cat 1 luna pentru ei...

Stiu ca nu primesc funda pentru asa raspuns dar mai bine nu te apuci decat dupa sa nu te mai poti lasa si sa ajungi intr-un spital pe la 50 de ani de ex. si sa iti doresti sa mori...

Stiu ca sunt cazuri care au dus-o si mai multi ani cu tigari, dar fiecare organism e diferit... poti face si un AVC eventual, depinde de tine...:)

Sper sa iei o decizie corecta, jumatate din adevar deja l-ai zis : (stiu ca nu e bine... ), s-ar putea ca incercarea ta sa devina un cui dat in sanatate zi de zi pe viitor!

https://www.youtube.com/watch?v=SaeJUCVEp2s

| Kerre a răspuns:

Chiar daca vei trece peste acest comentariu eu iti sugerez sa nu te apuci de fumat, o data ce te apuci sa fumezi 1 tigara vei trece la 2 dupa la 3, dupa la un pachet pe zi si tot asa pana vei ajunge dependent si nu vei putea sta o zi fara sa fumezi ceva.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Vogue, dar mai bine nu încerca. Dacă îți iei un pachet, o sa vrei sa îl termini și ușor ușor începi să mai vrei. Vei fuma de plictiseala și asa apare dependenta.
Nu încerca!

| lovecats123 a răspuns:

Vogue sau sobranie