| Bertha57 a întrebat:

Bună TPU! Am un coleg de clasa care tot face mișto de mine, de multe ori ma striga pe numele meu alintat si cand ma întorc la el devine foarte serios cu privirea. Mai demult la o activitate cu toti colegii in mijlocul clasei, a venit la mine și m-a îmbrățișat. Totuși, el pare ca vrea doar sa rada de mine deoarece știe ca mi-a plăcut de un alt coleg. Credeți că mă place? Eu nu știu ce sa cred și vreau pareri și sfaturi.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate, tachinarea si nesimtirea nu intra la intentii amoroase.In locul tau l-as ignora pe coleg, se va plictisi sa te tot strige aiurea cand nu il bagi in seama.

2 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Isi bate joc, nu e nimic amoros la mijloc.

| Violleta2022 a răspuns:

Tot ce ai de facut este sa-l IGNORI si va obosii, dupa care in timp, se va oprii.

Continua sa rada si sa faca misto de tine, fiindca te intorci la el si te oftici, de aceea rade de tine. Inceteaza imediat asta si nu-i mai da atentie, s avezi ca nu mai este fun pentru el si atunci va renunta sa te mai sicaneze.