| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am un coleg în clasa care mereu ma agresează! Adică vin la școală cu niște bani de mâncare și el vine la mine și zice dă-mi 5 lei, 10 lei depinde cât are nevoie sa își ia țigări și eu chiar dacă nu vreau sa ii dau! Sunt obligat pentru ca altfel ma bate foarte rău iar eu fac foamea la școală! Daca vin în clasa cu ceva stilou, rigla noua etc, vine și mi le ia și chiar dacă ii zic nu tot mi le ia cu forța și ma și bate! Telefonul meu nu ca vreau să mă laud (un note 10+) vine și zice sa îl dau și dacă nu vreau mi-l ia cu forța și îmi da o palma după cap tare de tot! Și îmi umbla în mesaje și chestii confidențiale (se uita în poze) în mesaje în tot ce fac eu! Mi-e frica de el, m-a amenințat ca dacă spun cuiva o sa ma omoare cu bătaia și ca lui nu ii e frica de părinții mei sau de poliție. Zice că îi bate și pe ei dacă se supăra (este mai golan de fel) fumează bea! Ajutor va rog, nu mai suport sa fiu bătaia lui de joc! Adică daca el chiulește dacă nu vreau sa chiulesc cu el, ma ia taraș cu forța și ma și bate! Va rog am mare nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| SoboSlobo a răspuns:

Nu iti mai lua bani cu tine, schimba telefonul cu un Nokia.
du-te la sala bro.

1 răspuns:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!