| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac dacă colega mea de banca este o vagaboanta și chiulește și pleacă de la scoala, fiind clasa a 12-a, si când vine in sfârșit la scoala se plânge, "cum sa reziste ea 6-7-8 ore la scoala?". Aștept sfaturi

Răspuns Câştigător
| Socke a răspuns:

Vine bacul...
ca sa-l iei,
strangi de gat brotacul.

o lasi in boi ei, si-ti vezi de treaba. daca chiar vrei sa o ajuti poti sa vorbesti cu ea cand e la scoala sau sa-i dai mesaj.intreab-o daca vrea sa ia bacul, unu la mana si ce vrea sa faca in viata? indiferent de ce job va avea(daca va avea) v-a trebui sa ramana acolo 8 ore de principi si nu v-a putea sa traga chiulul.adica tragi o saptamana pe luna chiulul de la locul de munca, puf esti somer.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii faci nimic, o sa o loveasca soarta la un moment dat

| peperonies a răspuns:

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altora.

de ce trebuie sa faci tu ceva daca altcineva chiuleste?

| FaraNumePls a răspuns:

Nu ii faci nimic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic.Nu trebuie sa te frece pe tine grija ce face unul sau altul.

| DennK a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, ce pot sa spun. pertinenta răspunsului tău este 0
Dacă îți pasa de cineva și a luat-o pe cai greșite, îți este indiferent?

| anonim_4396 explică (pentru DennK):

Ai uitat sa specifici ca tii la ea.