| Armyanka a întrebat:

Am un iPhone 4s de 16 gb, care de fapt imi arata ca am 13, 5 gb nu 16 din cauza siri-ului din cate am citit. Deci spatiul se consuma forete repede, ieri aveam 8 si ceva de gb iar acum am 5, 8 (am sters snapchat, cateva videoclipuri si niste jocuri).Ce se intampla? De se consuma atat de repede memoria?

2 răspunsuri:
| kidy00 a răspuns:

Pai el are mai multe aplicatii, care sunt preinstalate. Din cate stiu eu, iPhonul are 16 GB memorie si nu poti introduce card. Din cei 16 GB, aplicatiile preinstalate consuma din memoria interna. Memoria nu se consuma aiurea, asa. Se consuma din mai multe motive. Unul din ele ar fi ca ai descarcat aplicatii, care au o marime mare. Fundita?

| Armyanka explică (pentru kidy00):

Dar acum mai putine aplicatii si mai am doar 5 gb si ceva. straight face