| anonimadinAlba a întrebat:

Buna TPU! Am vazut marti un baiat prin scoala si a fost dragoste la prima vedere, din partea mea. De atunci pana sambata l-am tot cautat pe insta si Facebook desi nu stiam despre el decat ca e blond cu ochi albastri. Intr-un final l-am gasit si i-am dat follow, iar mai apoi am primit follow back. Nu i-am scris.
Coincidenta a facut ca luni si azi sa ne tot intalnim in afara scolii si am crezut ca asta se intampla cu un scop.
Am tot ezitat sa ii scriu /sa vorbesc cu el deoarece nu stiam cum sa incep conversatia intr-un mod mai ok decat un simplu "hey", dar pana sa ma gandesc eu am si primit unfollow. Simt ca toate acele intalniri au fost doar niste coincidente, nu un semn sau ceva de genul... am stat sa-l caut atata timp, sa intreb in stanga si in dreapta de el ca sa ce? Ca sa mi se sfârșească sansele inainte de a vorbi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu crezi ca era mai usor sa-l cauti in curtea scolii laughing

Da-i pace momentan, ca de te va remarca si ii place de tine, va face primul aps sa-ti vorbeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Din moment ce gândești într-un mod atât de copilăresc, crede-mă, nu ai nevoie să-ți faci vreun iubit ci mai degrabă să te ții de școală.

Dragostea la prima vedere e doar o iluzie, o atracție sexuală... dragostea adevărată începe atunci când cunoști aceea persona și te îndrăgostești de el ca caracter, nu de el ca corp fizic.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Gata ai primit unfollow pe instargam si te lasi bătută? Atâta poți? -_- lăsa prostiile astea iați inima in dinți și du-te si spun eu ce simți pentru el ce mai aștepți? Ce este atâta de greu sate duci sa-i spui că-l placi si vrei sa mergem la un suc cu el mergi si spune-i poate ți-a dat unfollow ca este timid sau sau s-a enervat pe ceva mergi vorbește cu el doar tu si el nimeni altcineva momentul ala este al tau si al lui nimeni nu trebuie să se bage peste voi doi succes

| felixf a răspuns:

Dragoste la prima vedere, vise, sanse, karma... toate trec prin capul tau si te intrebi de ce. Pentru ca asa este viata. Viata este reala. Tie frica sa vorbesti cu el? Cel mult te poate respinge. Abordarea in ziua de azi e cu doua taisuri. Daca il abordezi tu si el este cu nasul pe sus, ai sansa sa-i cazi in plasa si te va manipula cum doreste el i tu vei pierde sirul zilelor cand vei sta acasa plangand.
Sau a doua varinata, baiatul e cu bun simt si iti va raspunde frumos te va incuraja sa-i scrii si veti incepe o relatie frumoasa. Totul depinde acum nu de sansa. Eu vad in felul urmator problema ta. Ti-ai dorit in trecut o iubire, d-zeu ti-a scos-o in cale... acum tu esti cea care trebuie sa actionezi. Visul tau de ceva vreme in urma poate sa se realizeze sau se poate duce de rapa. totul depinde de tine. este alegerea ta. Bafta

| tortilă a răspuns:

Buna! eu zic sa-i scrii ceva, poate totusi reusiti sa vorbiti. Nu ai ce sa pierzi.