| aliceioana a întrebat:

Apelez la voi pentru ca am o micuta problemuta:
cateodata mie imi place sa ii fac in ciuda unei colege de-ale mele TARA. Cateodata o suport, cateodata n-o suport, ca de exemplu: astazi la ora de sport ea avea mingea de baschet in mana ei. baietii se jucau fotbal asa ca un coleg a lovit-o si mingea i-a cazut din mana. A trimis-o pe o colega alina sa se duca sa ii ia mingea, dar am loato eu. cei de la 7a m-au rugat sa leo dau lor, iar eu asa am facut. Tara colega mea m-a facut nesimtita, iar eu i-am loat sticla cu apa si i-am aruncat-o foarte departe. Ea s-a enervat si mi-a spus sa i-o aduc inapoi, eu am zis nu dar ea tot insista. Supa aceea cateva colege au rugat-o ceva iar dupa ce am intrebat-o eu ce i-au spus, nu ne-am mai certat.
Eu nu stiu ce sa fac ca sa nu ne mai certam, pentru ca dupa ce ne certam, incepem sa radem si sa vorbim despre chestii amuzante, mai pe scurt, ne intelegem bine din nou.
PLZ...cine ma ajuta

Răspuns Câştigător
| JLO a răspuns:

Draga mea...si eu am avut problema asta in cand eram in generala.nu poti sa iti schimbi colega oricat de mult ai incerca. dupa cum explici tu aici imi dau seama ca este foarte incapatanata, insa sa stii ca amandoua sunteti de vina.eu zic sa eviti certurile si discutiile inutile deoarece asta va duce la subtierea prieteniei voastre. Dupa ce o sa ajungi in liceu o sa iti dai seama ca lucrurile nu`s chiar atat de naspa pe cat par, iar daca nu veti fi nici acolo intr-o clasa certuile nu vor mai aparea deloc.Succes si sa fii tare, sa nu te lasi enervata! si nu uita... timpul rezolva totul!

1 răspuns:
| briana a răspuns:

Pai e simplu nu mai fi rautacioasa. gandeste-te la o chestie merita sa fiti prietene sau nu? Dup cum zici u eu zic c da deci nu mai firea. Incearca sa te apti de la glume de astea pentru ca eu credd ca esti una din pers care cand o apuca mijtoul nu mai conteaza de cine se ia. Aptinete dac vreti sa va intelegeti. Succes!