| AdrianaPetruta a întrebat:

Pai...o mica problemuta, sau mare...Da sa trec la subiect.
Pai m-am mutat la o scoala noua, si un baiat de la a6a mi-a deschis usa intr-o zi,m-am oprit ne-am privit si dupa am plecat,m-am mirat foarte tare,dar ma privea foarte frumos si zambea(bine a deschis usa dand cu piciorul in ea,dar imi fine)
Dupa cateva zile a fost o cearta intre doua colege din clasa,una dintre ele s-a mutat cu mine in banca,am intrebat-o despre acel baiat,mi-a zis cateva despre el,am vorbit si cu o colega de a lui,ce am aflat,numele si ca nu are prietena.
Colega mea l-a vazut cand vorbea cu prietenii sai despre o fata,ce a inteles,inalta,si atat,da trebuie sa o duc la un control cu urechea;-))
Asa,in alte zile eram in baie cu alte colege din clasa mea si a lui,se suna-se,dar nu am putut sa venim,pentru ca el si prietenii lui nu ne lasau sa iesim din baie,da distractie pe cinste ne-am batut cu mopurile...El a bagat capul pe usa si s-a uitat la mine dupa care nu stiu cum de am reusit sa scapam.
Asa am avut un test si pe noi ne-au trimis in clasa lui si pe ei in a noastra,am stat in banca lui,el a terminat inaintea mea si a venit sa isi lase pix,penar,etc,eu nu l-am privit,decat cu coada ochilui, imi fine colega mea l-a vazut, a zis ca se uita la mine de parca era in al 9-lea cer.
Da cand am terminat m-am dus in clasa imi lasa-se boul de coleg(al lui)biletel ca ma iubeste...da am avut crize am facut spume la gura,da si pana la urma am vorbit cu dirigu',si am aflat ca un coleg mi-a copto',pentru ca am facut misto de el...
Asa intr-o zi ma ciondaneam cu colega(in joaca,nu ne batem,decat cateodata)el pleca acasa cand a vazut a venit sa ciondanit putin cu ea,eu i-am zis "Mersi" el zambea si a plecat.
Alta zi eu ii mai dau colegei cate un pumnisor,o palmica,si el a vazut a inceput sa dea si el in ea,el dadea in ea,eu in el,dupa aia eu in ea,el in mine.
Da suntem, cam nebunei nu, e clasa a5a,bine ca am scapat de ea.
Asa ce mi-a zis si el prima oare "Esti sacul meu de box"...da...
Imi fine in colega mea da foarte tare,in mine incet...
Asa alta zi minunata,eram pe hol la parter,eu ieseam afara cu colega el intra,colega mi-a zis ca a incercat sa ma ia de mana...dar,n-a facut-o...
Da asta e cea mai buna,si inca una si va las, intr-o zi nu am facut ore am stat cu dirigu' pe terenul de sport, aveau ora a6a,el era in poarta,se uita la mine si a luat gol,da dupa la fel era pe teren nu a prins mingea,un coleg de al lui"Ce dracu ai ma uitate la minge,nu la fete!",el "Ce sa zic,n-ai ce face mai lasa-ma,macar am la ce sa ma uit...Te oftici ca esti asa frumos ca sar pisicile de pe scoala!"Asta am aflat-o cu greu de la un prieten de al lui.
Ma duceam spre statie,eram cu colegele,el cu colegi vorbeau,noi am luat-o inainte,el vorbea cu unu"Hai du-te si spune-i ca daca nu ma duc si vorbesc eu cu ea!",el"Stai nebune,o sa vorbesc eu!",ala"Asa ai spun si acum doua saptamani,si acum o luna...",el"A...ce bine ti minte datele,nu ca la istorie,lasa-ma ca vad eu!"
Mai sunt,dar v-am plictisit la cat am scris,si sicer ma doare mana,deci ce credeti ma place, daca da cum fac sa-i arat ca imi place, sau sa il fac sa vorbeasca cu mine cand am incercat prima oara nu mi-a zis nimic...Nici nu am apucat sa-i spun ce voiam...

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

Te place, intra in vorba cu el cand il mai intalnesti si stati de vorba singuri si intreaba-l daca ii place de tine si daca vrea sa fiti impreuna. Nu ai ce sa pierzi, deci incearca. Bafta!

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o atractie frumoasa intre copii, e foarte frumos. Incercati sa vorbiti mai mult despre sentimentele pe care le purtati unul altuia ca poate va iesi ceva frumos.

Tin sa te felicit pentru ca desi esti clasa a 5-a/a 6-a esti extrem de inteligenta si imi place acest lucru. Succes in dragostehappy

| AdrianaPetruta explică (pentru anonim_4396):

Multumesc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianaPetruta):

Nu-mi multumi mie, multumeste-i mamei natura ca esti asawinking

| AdrianaPetruta explică (pentru anonim_4396):

Eee,pai asa sunt eu, dar cand ma enervez nu mai vorbesc asa frumos, colega mea are porecla ''dracusor de guineea'', sau mai folosesc si altele...doar in gluma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AdrianaPetruta):

Nu-i vorba ca vorbesti frumos ci ca vorbesti corect si sincer si desi ai scris atata pe mine nu m-ai plictisit. Felicitari, sper sa-ti mearga cu baiatul daca chiar iti place de el:d

| AdrianaPetruta explică (pentru anonim_4396):

Pai avem multe in comun, colega mea, eu''Crezi macar ca ma place sau avem ceva in comun?'', ea ''E a 1000 oara cand ma intrebi,te place,si sunteti frati gemeni,ai naibii sa fiti amandoi,ca ma enervati sunteti telepatici,cand ma lasi tu vine el,si cand ma lasa el vi tu,boala!'',eu''A naibii,vezi cum vorbesti de zodia mea,acum ti-ai dat seama ca-s telepatica, vitic-o!''Eee, acum nu am decat sa astept pana la toamna si sa vorbesc cu el, curaj am, dar el nu prea vorbeste cu mine.

| Carmen100 a răspuns:

Dragoste la prima vedsere, ce sa zic. Pe mine nu m'ai plictisit, chiar mi-a placut sa citesc. Te place, normaaal, norocoaso!winking Intra in vorba cu el, poate lui ii e greu sa faca primul pas, usureaza'i munca.
Succes happy

| AdrianaPetruta explică (pentru Carmen100):

Serios,as fi mai scris, dar ma durea mana, multumesc pentru raspunsuri, si WhiteAndPround14SS,as fi scris mai pe scurt,dar am vrut sa dau mai multe detalii,ca ceilalti sa inteleaga mai bine si sa vad parerea lor,si in plus cititul face bine,decat sa citesti laromana,sa inveti la bate,sa te asculte doamna la istorie,e mai bine sa ajuti pe cineva,macar puteai sa citesti jumatate,dar imi fine cine sunt eu sa judec, va multumesc la toti pentru raspunsuri, o sa incerc sa vorbesc cu el, si daca o sa mearga sau nu o sa va spun, multumesc inca o data.O zi buna!

| AdrianaPetruta explică (pentru Carmen100):

Serios,as fi mai scris, dar ma durea mana, multumesc pentru raspunsuri, si WhiteAndPround14SS,as fi scris mai pe scurt,dar am vrut sa dau mai multe detalii,ca ceilalti sa inteleaga mai bine si sa vad parerea lor,si in plus cititul face bine,decat sa citesti la romana,sa inveti la mate,sa te asculte doamna la istorie,e mai bine sa ajuti pe cineva,macar puteai sa citesti jumatate,dar imi fine cine sunt eu sa judec, va multumesc la toti pentru raspunsuri, o sa incerc sa vorbesc cu el, si daca o sa mearga sau nu o sa va spun, multumesc inca o data.O zi buna!

| DraKeSTF a răspuns:

Mda plictisitor sa citesti atata straight face scrie mai pe scurt

| prettygirlXO a răspuns:

Este evdident ca ii place de tine, cand mai esti cu colegele tale si el cu colegii lui, intrati in vorba si stai prin preajma lui cat de mult poti si o sa isi dea seama ca si tu simti la fel. Noroc.happy