| Lili514 a întrebat:

TPU! As avea nevoie de un sfat. Sunt in clasa a 8a si sunt foarte stresata, mai ales la mate. Lucrez mult la mate, am note de 8 si 9, insa nu am incredere in mine mai deloc. Mereu ma panichez foarte tare, ma stresez foarte mult, am insomnii, imi transpira palmele, sunt agitata, grabita...ce as putea face sa imi controlez emotiile? Colegii mei sunt mult mai relaxati decat mine. Vreau sa privesc lucrurile mai degajat, dar parca sunt bagata in priza.

2 răspunsuri:
| Elise67 a răspuns:

Bună,și eu sunt a 8-a și suntem cam in aceeași situație. Și eu am note destul de mari, dar tot ma desconsider și îmi zic ca nu voi lua examenul cu nota mare. După mine încearcă sa te relaxezi mai mult, sa ieși in oraș, sa mai vezi un film, și sa o lași mai moale cu gândul examenului.

| Lili514 explică (pentru Elise67):

Ideea e ca ies destul de mult in oras, cel putin o data pe saptamana. Dar gandul examenului si mai ales ca vin si simularile, ma streseaza foarte tare