| oliviahye a întrebat:

Am peste o saptamana examen, sunt in clasa a 8-a si desi ma descurc bine cu invatatul, nu o duc la fel de bine cu emotiile. Am avut atacuri de panica (acum iau pastile pentru asta) si nu am destula incredere in mine. Lucrez zilnic la romana si la matematica, profesorii de la meditatii spun ca ma agit degeaba, nu am cum sa iau sub 9.60 la romana si la matematica... ma simt pregatita, dar... la ultima simulare la matematica am gresit la subiectul 1 si la perimetru si mi-e frica sa nu fac acelasi lucru si la examen. Nu stiu ce sa fac, dati-mi idei ca sa nu ma panichez si peste o saptamana aiurea si sa am incredere in mine. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Mirunasss a răspuns:

Eu am trecut prin asta și îți pot spune sincer că așa eram și eu în perioada respectivă. Incearca să îl iei ca pe un test nu te gândi că îi un examen și imcearca sa nu te mai stresezi așa deoarece daca pe parcursul celor 4 ani de gimnaziu ai învățat constant sigur vei reuși cu putina atenție sa iei nota mare. Deci relaxează-te și o să vezi că va fi totul bine

| oliviahye explică (pentru Mirunasss):

Multumesc,,, asa sper si eu ca va fi sad!

2 răspunsuri:
| mngzx a răspuns:

Iei pastile inainte de examen happy