| mucosul a întrebat:

as avea si eu 2 intrebari la care vreau sa-mi raspundeti cat se poate de sincer! 1. daca fumez de un an (am 14 ani ) mai pot creste in inaltine? cel putin pana la 1.75 (am 1.70).2. daca ma las de fumat mai pot creste? ....Multumesc anticipat PS: DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Salut.

Stai liniştit prietene, nu ai absolut nimic, dacă la 14 ani ai 1.70 e foarte ok şi fumatul DA, poate afecta creşterea, doar dacă te apuci de foarte mic de fumat 10-11-12 ani.
Poţi creşte în înălţime.
Dacă te laşi, la fel, poţi creşte happy. M-am lăsat eu 3 săptămâni şi am tot 14 ani, tot 1, 70 şi tot am crescut.

Stai calm, n-ai nimic.

2 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Pai daca nu te lasi de fumat... s'ar putea sa iti cresti suferinta!

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Ce legatura are fumatul cu cresterea laughing, daca ai parinti inalti si ai cu cine semana vei creste, sau fa sport gen ciclism, inot