| anonim121999 a întrebat:

As dori sa ma ajutati cu un sfat. De cand am inceput clasa a opta, am inceput sa iau note mai mici la matematica fata se cele de anul trecut. Stiu ca pare ciudat, pentru ca am doi de 8 si un 9 care nu sunt note neaparat mici, dar pentru parintii mei nu e asa... Ei cred ca sunt note foarte mici si ca sunt un prost. Cand le zic ce note au luat alti colegi, zic ca nu ii intereseaza, iar cand nu le spun, ma intreaba imediat despre altii. Meditatoarea mea spune ca sunt inteligent si ca sunt peste nivelul clasei. Sincer, nu stiu ce sa mai cred. Cand dau un test ma pierd cu gandul si nu reusesc sa rezolv toate exercitiile(desi stiu cum se rezolva), dar nu mi se intampla asta tot timpul. Mi-e rusine sa ii cer parerea despre mine a profesoarei de la clasa. Va rog mult sa imi dati o idee despre ce ar trebui sa le spun parintilor. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| ionutss a răspuns:

Pai ce poti sa le spui...incearca sa ti repari greselile si sa fi mai atent in timpul orelor. Daca iei note mai mici cateodata nu inseamna ca esti prost sau mai slab.

| anonim121999 explică (pentru ionutss):

Pai eu sunt atent la ore si consider ca stiu, dar ei spun ca nu imi platesc meditatiile ca sa iau note mici. Plus ca profesoara de la clasa imi poarta pica crying