| xDSmille a întrebat:

As dori sa spun si eu o mica parte a vieti mele si sa o sfarsesc printr-o intrebare. Bun pentru inceput o sa vi se para ciudat si totusi sper ca ma va asculta cineva pana la sfarsit. Acum aproximativ un an am inceput sa-mi pierd timpul pe un joc.Am tot continuat sa ma joc deoarece am intalnit niste persoane minunate si am inceput sa pun sentimente ceea ce nu credeam ca se va intampla vreodata intr-un joc virtual. Printre aceste persoane se regaseste un tip, el find prima persoana cu care am vorbit in acest joc. Incet incet a inceput sa'mi placa de el, din ce in ce mai mult ceea ce stiu ca e ciudat pentru ca e dor un joc, dar pur si simplu este adevarat. Tipul arata foarte bine. Am trecut prin multe momente de tristete vazandu'l cu iubita lui ( o tipa din joc, cu care a fost impreuna vreo 6 lunii ). Se impacau, se certau si tot asa... pana ultima data cand s-au despartit de tot. Din acea zi, eu sunt singura cu care mai vorbeste. si era vorba ca vine in Romania sa ne vedem.chiar daca multa lume il striga 'fake ' de fiecare data ma luam de fiecare in parte pentru ca tin enorm la el. Si cand deveneam mai fericita ca ne apropiam unul de altu, s-a intamplat inevitabilul. Cineva s-a luat de el din nou si practic el crede ca am fost eu pentru ca nu stiu cum M-aM sincronizat. Adica practic el zice ca am folosit 2 id-uri pentru ca cand eram eu nu era respectiva persoana cand era respectiva persoana, nu eram eu. I-am explicat ca nu i-as putea face rau niciodata si ca mereu am fost si voi fi mereu acolo pentru el insa el a zis ca renunta si joc si ca 'move on '. Practic dupa ce i-am explicat o gramada a zis ca daca a gresit crezand ca sunt eu, este gata sa ia orice pedeapsa ii da Dumnezeu, chiar daca l-ar costa viata iar dupa a zis ca are incredere in mine dar tot vrea sa renunte la tot. Sunt speriata, chiar nu vreau sa-l pierd. Nu stiu ce sa-i mai spun sa-l fac sa ramana. Va rog mult de tot, un sfat, o parere. Multumesc mult de tot happy. Funda happy

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Lasa-ti jocul deoparte si reveniti la viata reala.
In viata virtuala poti omora oameni dar dupa cateva secunde pot fi tot in locul in care la-i omorat, pe cand in ce-a reala cand omori un om mort e!
Banuiesc ca jocul se numeste "metin"
Daca iai explicat ca nu ai fost tu si ca are incredere in tine ....si tot vrea sa renunte la tine pentru ce? pentru un fapt banal, si jocuri copilaresti.
Fiecare din voi traiti in lumi diferite limitati-va timpul la jocul respectiv.
Mult noroc.