| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU... As dori sa va cer parerea!
Am o problema cu persoanele de acelasi sex ca si mine (partea feminina )...mi se pare ca sunt foarte rele, JUR, NU LE SUPORT! Am o ura fata de ele, nu stiu de ce?!
Iar cealalta parte mi se pare asa de buna! (barbatii )
Care credeti ca ar putea fi cauza?, m-am uitat in trecut si nu am gasit niciun motiv (in afara de bunica'mea, care n'o inghit deloc) oare ar putea fi ea cauza? ce ar mai putea fi?
Nu ma suport nici pe mine!
Din aceasta antipatie se exclude MAMA ( care o iubesc enorm )
Cred ca asta e o chestie de gandire si daca gasesc cauza si meditez asupra ei s-ar putea rezolva!
Cineva din exterior ar putea vedea altfel lucrurile, momentan eu sunt asa de confuza incat nu stiu ce sa fac, ce sa cred, cum sa ma comport...DAR mi-am dat seama de un lucru, ca iubirea fata de ceilalti si intelegerea conteaza cel mai mult (ceea ce mie imi lipseste ) iar faptul ca nu suport pe toata lumea ...naspa!

Poate vi se pare stupid ceea ce am scris (nu stiu cum vad altii din exterior, mi se mai intampla sa zic lucruri iar altora sa li se para nu tocmai de bine) si asta tot din cauza ca sunt confuza si dezordonata (defect mare )!

12 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si la mine e tocmai invers.Ma inteleg mult mai bine cu femeile in orice problema sa ma exprim asa.Cu barbati foarte greu o scot la capat. Dar atata timp cat sunt dispus la compromisuri e ok.Cand dau de persoane care cred cu tarie in un lucru, chiar daca acel lucru e gresit.Incerc sa le explic, daca devin violenti verbal, ii las in plata lor.Fiecare om se spune ca are un pitic pe 'creier' ei bine, sunt unii oameni care au decat un pitic, alti au cate o turma. Eu am intraznit sa gonesc piticu acela, si s-a intors cu o 'companie de mini soldati pitici ' laughing

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Barbatii sunt preadulci, prea fini ^_^

| Public22 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu un psiholog.îti va explica el mai bine.

| Peaches a răspuns:

Eu cred ca fiecare, baiat sau fata, are si parti bune si parti rele.E cam aiurea sa concluzionezi immm fetele sunt rele si baietii sunt buni. Ok, sunt de acord cu faptul ca te intelegi mai bine cu baietii decat cu fetele dar ma gandesc ca n-ar fi rau sa le acorzi o sansa si fetelor, nu-i asa? Crezi ca ai putea sa te gandesti la o anumita fata pe care o consideri rea (dar nu atat de rea cat celelalte) si sa incerci sa vezi si sa apreciezi partile ei bune?

| darriya a răspuns:

Dar simti ca te urasti si pe tine? ca si tu te incadrezi in partea f? de obicei cel care uraste oamenii (de acelasi sex sau nu) din cauza ca se urasc pe ei insisi ii urasc si pe ceilalti pentru ca nu sunt impacati cu ei, tu trebuie sa cer ajutor unui doctor, in primul rand sa te iubesti pe tine iar apoi sa inveti si sa accepti ca nu toti oamenii sunt la fel si sa nu-i tratezi pe toti in asa fel.

| petriinna a răspuns (pentru darriya):

Da ...chiar simt ca ma urasc pe mine... vreau sa ma schimb + de asta nici nu-mi mai pasa cum arat sau cum ma imbrac

| darriya a răspuns (pentru petriinna):

Fa o schimare incepe cu a gandi altfel, deci tu zici "vreau sa ma schimb"si de ce n-o faci? ce te retine?

| Z3R0H0uR a răspuns:

"Iar cealalta parte mi se pare asa de buna! (barbatii )"

In primul rand, multumim.
Pai, ce sa zic, eu de obicei evit lucrurile ce le dispretuiesc. Prin asta, nu vreau sa iti spun sa eviti toate persoanele de gen feminin din lume. Trebuie sa studiezi acea persoana, nu toate sunt rele.

| Ana90088 a răspuns:

La cum se comporta majoritatea fetelor din ziua de azi si chiar sunt rele, nici nu ma mir ca nu le suporti, vezi tu e simplu ...pe mama ta pe care o iubesti te intelegi bine cu ea. Celelalte persoane care iti sunt antipatice nu te intelegi cu ele. Poate doar daca ai ajunge sa le cunosti mai bine ti-ai schimba parerea.

| petriinna a răspuns (pentru Ana90088):

Mersi pentru raspuns

| Ana90088 a răspuns (pentru petriinna):

Pentru putin happy