| TheFuckingLife a întrebat:

Buna TPU as vrea sa imi fac un jurnal personal dar nu stiu cum. Spuneti-mi si mie idei originale, desene, lucruri de genu' asta. Dau funda + vot celui mai ajutator raspuns.

Răspuns Câştigător
| Jessicastarcool a răspuns:

Https://www.google.md/......ps?/search
https://www.google.md/......ps?/search
sper ca stii rusa dar daca nu e chiar numai decit. ma folosesc foarte des de aceste desene dar eu sunt rusoaica si de aia inteleg ce e scris acolo. am incercat sa gasesc in romana insa nu au fost reyultate si apoi am scris pe rusa 2 litere
ld ceea ce inseamna licnii dnevnik sau jurnal personal. poti de asemenea sa gasesti si o marca de tigari cu acest nume dar multe desene cu jurnale si daca poti sa vezi, sus sunt mai ulte categorii ca de exemplu jurnal personal pentru fete, desene frumoase pentru jurnal personal, idei pentru jurnal etc.dar sunt scrise in rusa si de aia poti sa nu intelegi daca nu stii rusa. sunt si video tot in rusa unde mai multi oameni isi arata jurnalele si poti sa te inspiri de la ei si de asemenea sunt video IN RUSA in ceare iti arata idei pentru jurnale chiar foarte bune. s.a.
sper ca te-am ajutat...
FUNDA?

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Tu nu înțelegi cuvântul „jurnal personal", nu? E jurnalul tău, sunt gândurile tale, de ce ar trebui să-ți dau eu sfaturi despre un lucru ce îți aparține?
Nu trebuie să fie cel mai drăguț lucru posibil, trebuie să te facă să te simți mai bine, trebuie să îți descrie viața așa cum e ea!

| madddd a răspuns:

1. Chiar poti cmpara astfel de jurnale
2. Il poti personalize in ce culoare iti pofteste inimioara
3. Poti face in el cate un desen pe fiecare pagina
4. Bineinteles ca in intoducere trebuie sa dai cateva detalii despre tine (cum te numesti, cati ani ai, ce fel de persoana est etc.)
5. Poti sa scrii in el anumite intamplari din viata ta pe care simti ca nu le poti povesti nimanui
6. Sa mazgalesti prin el diverse semene: inimioare, stelute, cerculete s.a.
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!

| Francescuta9 a răspuns:

Buna,am o varianta care te poate ajuta. EU MI-AM FACUT UN JURNAL SI MI-A IESIT DESTULDE BINE.Incepe cu introducerea "Ma numesc..."apoi poti face undesen langa fiecare pagina scrisa, poti pune mai multe semne ciudate[e jurnalul tau]Si apoi poti scrie gandurile, secretele
sau ale chestii.Cam atat, sper ca te-am ajutat! Pa-pa!

| Francescuta9 a răspuns:

Scuze,am gresit cateva cuvinte, nu-mi merge tastatura

| CrissxCriss a răspuns:

Dupa parerea mea ti-l poti personaliza in coluarea care iti place cel mai mult, poti lipii poze cu actorii, cantaretii tai preferati etc.In jurnal iti scrii gandurile sau ideiile pe care nu le poti spune nimanui.Dar mare grija sa nu ti-l descopere cineva.