| BlackDarkAngel a întrebat:

As vrea sa imi scrieti daca si voi ati avut o asemenea perioada nasoala, cand notele la scoala devenisera mai slabe decat de obicei, v-ati certat cu cea mai buna prietena si temele multe va presau incat ajungeati sa invatati pana la 23 sau chiar va prindea miezul noptii? Eu sunt in clasa a v-a si chiar trec printr-o asemenea perioada. In clasele ciclului primar am fost prima la invatatura,am luat diploma, premiul I! Dar nici nu a inceput bine clasa a v -a si am inceput sa iau note de 6 sau 7 la matematica. Adevarul este ca nici nu imi place matematica,pentru ca este din ce in ce mai grea cu niste calcule si cu niste termeni care se desprind de viata reala. Ma rog, am luat si un 9 dar asta nu astupa nota de 7 din catalog. La istorie am un 8, nu suport! eram cea mai buna la istorie nu imi vine sa cred ca din note de 10 acum iau note de 8 la istorie. Singurele materii la care am numai note excelente pana acum sunt lb romana si lb franceza. (Pentru ca ador aceste doua materii, in special franceza). Am numai note de 10. Dar nu pot sa intorc spatele notelor proaste la alte materii. Eventual, cred ca ati tras concluzia ca sunt foarte stresata cu scoala asta! Dupa ce termin de scris, am de invatat iar asta dureaza cel putin 2 ore pentru ca invat la toate materiile. In aceasta perioada m-am certat cu o prietena si trebuie sa ma duc la multe concursuri si olimpiade! Trebuie sa ma pregatesc de teze care se vor da in noiembrie. NU stiu cum sa imi revin ce sa fac?
Sunt disperata!
funda celui mai bun raspuns si vot raspunsurilor bune

Răspuns Câştigător
| Jullykss a răspuns:

Și eu am perioada asta...eu am sentimentul că nu mai atrage așa mult „unele „ materi și de aceea iau note mici.și în cazul tău cred că e la fel, sau poate fi din cauza stresului.Eu zic să te liniștești și să o iei mai încet și eu am fost clasa a v-a și știu cum e alți profesori chestii. sper că te-am ajutat. Fundă?